Reklama

Reklama

Audio Piknik pokazał jak funkcjonują osoby niewidome

Opublikowano: wt, 6 paź 2015 17:10
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W minioną sobotę już od 9 w Gimnazjum nr 3 im. H. Sienkiewicza w Kutnie było gwarno i ciekawie. Wszyscy chętni mieli okazję uczestniczyć w Audio Pikniku zorganizowanym przez Stowarzyszenie De Facto, z którym uczniowie „trójki” współpracują już od 4 lat.„Nie widzę przeszkód” to inicjatywa, dzięki której uczestnicy pikniku poznali jak funkcjonują osoby niewidome w codziennym życiu, pracy czy szkole.

Reklama

Stanowiska edukacyjne z prowadzącymi niewidomymi dostarczyły naszym gościom, zwłaszcza z SP 4 i SP 6 niezapomnianych wrażeń. Dzięki zaciemniającym goglom, dzieci „weszły” w rolę osoby niewidomej.

Musiały między innymi pokonać przeszkody, posługując się białą laską, wyostrzyć węch- by rozpoznać przyprawy, słuch- by dzięki czujnikowi poziomu cieczy zorientować się, że kubek jest pełen wody. Wyjątkowe było spotkanie z technicznymi nowinkami.

Specjalne oprogramowanie komputerowe czy telefoniczne pomaga osobom niewidomym poruszać się nie tylko w „realu” ale także w Internecie. Mimo soboty- dnia wolnego odwiedziło nas wielu zainteresowanych. O tym, że nie były to zmarnowane godziny świadczą słowa uznania wyrażone wprost i poprzez wpis. Dodatkowo nasi wolontariusze brali udział w happeningu.

Wraz z osobami niewidomymi sprawdzali bariery architektoniczne naszego miasta. Robili zakupy w sklepie spożywczym, przechodzili przez jezdnię bez sygnalizacji dźwiękowej, pokonywali „przeszkody” na dworcu PKP. Wyjątkowo ciekawe zadanie czekało wolontariuszy w Parku Wiosny Ludów. Należało przy pomocy węchu czy dotyku rozpoznać warzywa i owoce, a także ułożyć noże, łyżki i widelce w pojemniku na sztućce.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)