Reklama

Autobusy MZK: Ale jak to klima nie działa?

Opublikowano:
Autor:

Autobusy MZK: Ale jak to klima nie działa? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Upały nie odpuszczają i nic nie zapowiada w tej chwili zmian. Tak wysokie temperatury mogą utrzymywać się jeszcze co najmniej przez 3 tygodnie. Zapewne cieszy to osoby, które w tym czasie przebywają na urlopie wypoczynkowym. Tymczasem, poruszający się komunikacją miejską mieszkańcy Kutna, zgłaszają nam poważny problem...

- Jechałem przed chwilą nowym solarisem, w którym nie działała klimatyzacja. Popsuta? Nie włączają? Co się dzieje? Przecież w taką pogodę ledwo można wytrzymać w autobusie, tym bardziej, że te solarisy mają silnik z tyłu umiejscowiony w taki sposób, że nagrzewa się całe wnętrze pojazdu. To jest fajne w zimę, ale nie w takie upały! - pisze zbulwersowany pan Krzysztof.

Prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Kutnie, Jacek Sikora przyznaje, że nie cały tabor wyposażony jest w klimatyzację. Poprosiliśmy jednak o sprawdzenie, czy wszystko działa jak należy.

- Klimatyzacja jest i funkcjonuje w 11 autobusach, które poruszają się cały czas na trasach. W pozostałych niestety nie ma jej na wyposażeniu - informuje prezes. - Musimy jakoś przetrwać ten czas największych upałów.

Spółka posiada 39 autobusów, w tym 38 autobusów miejskich i jeden autobus turystyczny. W jej flocie jest 9 sztuk niskopodłogowych i niskoemisyjnych autobusów marki AMZ Kutno City Smile oraz Solaris URBINO 12. MZK Sp. z o.o. w Kutnie posiada cztery marki autobusów: Autosan – 18 sztuk, Jelcz – 12 sztuk, AMZ Kutno City Smile – 7 sztuk, Solaris URBINO 12 – 2 sztuki.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE