Reklama

Autostradą nad morze w styczniu

Opublikowano:
Autor:

Autostradą nad morze w styczniu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wiele wskazuje na to, że na początku przyszłego roku przejedziemy autostradą z Kutna do Trójmiasta. Wciąż nie wiadomo jednak, kiedy uruchomiony zostanie węzeł Kutno-Wschód. Lada moment GDDKiA ma rozpisać przetarg na to przedsięwzięcie. Kierowcy nie kryją zniecierpliwienia.fot. Póki co za jazdę A1 od Kowala do Strykowa nie trzeba płacić.

Zmotoryzowani mieszkańcy regionu są rozczarowani tempem kończenia budowy autostrady A1, która przebiega m.in. przez powiaty - łęczycki i kutnowski. Najbardziej brakuje im Miejsc Obsługi Podróżnych, które pozwalają na odpoczynek czy skorzystanie z toalety.

- Autostrada miała być gotowa na Euro 2012. Od mistrzostw minął ponad rok, a inwestycja nadal nie jest zakończona. Na odcinku Sójki - Łódź i Sójki - Kowal nie ma ani jednej stacji benzynowej. Nie ma też gdzie się zatrzymać - mówi pan Arkadiusz.

O ile MOP-y na terenie gminy Strzelce są gotowe, o tyle te w okolicach Krzyżanowa dopiero zostaną wybudowane. Na jednym z nich znajdować się będzie stacja benzynowa, na drugim zaś baza noclegowa.

- Lada moment ogłosimy przetarg na to przedsięwzięcie. Obejmować on będzie również budowę węzła Kutno-Wschód - mówi Maciej Zalewski, rzecznik prasowy GDDKiA w Łodzi.

Na realizację tej inwestycji będzie trzeba jeszcze poczekać. Mamy za to dobrą wiadomość dla wszystkich mieszkańców regionu, którzy myślą o wyjeździe w przyszłym roku nad morze. Jak poinformował nas Tomasz Okoński, rzecznik prasowy GDDKiA w Bydgoszczy, autostrada A1 od Kowala do Torunia będzie przejezdna. A to oznacza, że bez problemu dostaniemy się nad morze. Droga z grodu Kopernika do Trójmiasta jest już przecież gotowa.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE