Reklama

Awantura o ptaki w centrum Żychlina

Opublikowano:
Autor:

Awantura o ptaki w centrum Żychlina - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kolejna sąsiedzka wojenka w centrum Żychlina. Miejscowy hodowca ptaków, pan Marek skarży się na hałas i częste libacje alkoholowe. Sąsiedzi zarzucają mu z kolei, że jego zwierzęta są uciążliwe dla otoczenia. Mężczyzna odpiera ataki. Kością niezgody między mężczyzną a częścią ludzi z jego bliskiego otocznia są ptaki hodowane przez mężczyznę.– Hoduję kury i perliczki. Ptaki żyją w ogrodzeniu, a na noc wpuszczam je do kurnika. Nie ma więc możliwości, aby ich obecność mogła wyrządzić komuś jakąkolwiek krzywdę albo aby wybiegły na chodnik czy jezdnię – mówi z przekonaniem pan Marek.

Jak twierdzi, problemem są uczestnicy nocnych imprez suto zakrapianych alkoholem. Libacje odbywają się w parku niedaleko ul Kościuszki, tuż obok podwórka mężczyzny.

– Normalni ludzie w nocy śpią, a w dzień pracują. Tutaj proporcje jakby się odwróciły. W nocy imprezują do białego rana, po czym dochodzą do siebie przez cały dzień – mówi pan Marek.

Według niego, ból głowy i przeogromny kac, skutki nocnych wojaży, sprawiają, że zmęczeni imprezowicze chcą w ciągu dnia nieco odespać. W tym mają im przeszkadzać hałasujące ptaki.

– Przecież cisza nocna obowiązuje od 22 do 6 rano, a nie w środku dnia. Nie rozumiem, dlaczego ludzie robią mi problemy z powodu mojej hodowli. Na noc ptactwo jest w zamknięciu, więc nikomu nie przeszkadza w śnie. Czemu tych ludzi nie irytują szczekające psy? – pyta ironicznie pan Marek.

Jak mówi, z powodu obecności jego hodowli dochodziło do różnych, czasem niebezpiecznych sytuacji. Zdarzało się, że sąsiedzi przychodzili z pretensjami. O ile rozmowa nie jest niczym bulwersującym, o tyle straszenie i rzucanie kamieni w Bogu ducha winne perliczki już zdecydowanie tak.

Mężczyzna nie zamierza pozbywać się swojej hodowli. Mówi, że zna swoje prawa i zamierza z nich w pełni korzystać.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE