Reklama

Awantura o PUP i PKS

Opublikowano:
Autor:

Awantura o PUP i PKS - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu zaprezentowano wnioski Komisji Rewizyjnej po przeprowadzeniu kontroli w Powiatowym Urzędzie Pracy.Przypomnijmy, że ta uznała m.in., że nie było merytorycznych podstaw do zwolnień pracowników ze względów ekonomicznych. Po licznych sprawach w sądach zwalniani otrzymywali odszkodowania od Urzędu Pracy w sumie na kwotę ponad ćwierć miliona złotych.

Do wniosków odniosła się Anna Rzeźnicka, zastępca dyrektora w Powiatowym Urzędzie Pracy.

- To prawda wydaliśmy niemałe pieniądze na odszkodowania. Jednak redukcje były konieczne, bo nie otrzymywaliśmy z ministerstwa aż tylu środków na programy dla bezrobotnych, co przekładało się na liczbę obowiązków pracowników. Średnio PUP wydaje na urzędnika 3 tys. zł. Gdybyśmy nie zlikwidowali 13 etatów, to wydalibyśmy na tych pracowników 468 tys. zł w skali roku. Za co mieliśmy im płacić? Za to, że przychodzą do pracy - mówiła A. Rzeźnicka.

- Zwolniono fachowców, którzy należeli do "Solidarności". To zemsta. A można było wykorzystać ich potencjał - twierdził Krzysztof Debich.

Radny Jacek Gałka zarzucał z kolei zarządowi powiatu, że ten bagatelizuje wyroki sądowe.

- Sąd Pracy przyznał zwalnianym rację. Dziwię się, że pan Kłopotowski, który należy do partii Prawo i Sprawiedliwość nie liczy się z tym prawem - mówił J. Gałka.

- Panie radny, został pan wybrany do Rady Powiatu z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Przecież byłeś za tym, żeby odwołać poprzednią dyrektor, powołać nową. A to sprawozdanie, które przygotowałeś to groch z kapustą - ripostował wicestarosta Konrad Kłopotowski.

Równie burzliwie przebiegała dyskusja o sprzedaży PKS-u. Opozycja zarzucała zarządowi, że ten nie miał pomysłu na funkcjonowanie spółki i najłatwiej było się jej pozbyć. Zdzisław Trawczyński dopytywał np., dlaczego powiat sprzedał PKS za zaledwie 1,3 mln zł. Starosta podnosiła wówczas, że nabywca wyda na kutnowską spółkę ponad 5 mln zł, bo spłaci również jej zobowiązania.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE