Reklama

Reklama

Aż 7 niebezpiecznych zdarzeń drogowych jednego dnia. Policja apeluje do mieszkańców!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe/archiwum

Aż 7 niebezpiecznych zdarzeń drogowych jednego dnia. Policja apeluje do mieszkańców! - Zdjęcie główne

Aż 7 niebezpiecznych zdarzeń drogowych jednego dnia. Policja apeluje do mieszkańców! | foto poglądowe/archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W miniony weekend na drogach naszego regionu doszło do wielu niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Na DK 60 47-latka nie dostosowała prędkości do stanu nawierzchni jezdni, w wyniku czego wpadła w poślizg i dachowała w przydrożnym rowie. W związku z coraz częstszymi trudnymi warunkami na drogach, policja apeluje o szczególną ostrożność oraz przestrzeganie przepisów.

Reklama

W miniony weekend zima zaskoczyła wielu kierowców z naszego regionu, o czym informuje Komenda Powiatowa Policji w Łęczycy. Tylko 3 grudnia doszło tam aż do siedmiu zdarzeń drogowych. Funkcjonariusze ustalili, że ich przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. 

Informację o pierwszym zdarzeniu policjanci otrzymali już o godzinie 8.00. Na jednej z ulic w Łęczycy kierowca osobówki na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w zaparkowane auto. 

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło też na drodze krajowej numer 60. Tam 47-letnia kobieta, która kierowała oplem, nie dostosowała prędkości do stanu nawierzchni jezdni, w wyniku czego wpadła w poślizg i dachowała w przydrożnym rowie. Podobna sytuacja miała miejsce na terenie gminy Świnice Warckie. Tam kierujący toyotą również dachował w przydrożnym rowie. Na szczęście nikt nie doznał poważnych obrażeń.

- Zimowe warunki wymagają od nas nie tylko większej wyobraźni i refleksu na drodze, ale także specjalnego przygotowania. Pamiętajmy, im bardziej zadbamy o nasz pojazd przed wyjazdem w drogę, tym bardziej poprawi się bezpieczeństwo nasze i innych osób podróżujących - apeluje asp. szt. Mariusz Kowalski, oficer prasowy KPP w Łęczycy. 

Policja przypomina o kilku podstawowych zasadach, które powinny nam towarzyszyć zimą: 

  1. Jezdnie mogą być przymrożone, śliskie, a tym samym łatwiej jest o utratę przyczepności i problemy z hamowaniem. Wszelkie manewry w takich warunkach mogą być niebezpieczne.
  2. Uważajmy na zagłębieniach terenu, wzniesieniach, w pobliżach lasów i zbiorników wodnych. W takich miejsca nawierzchnia może być wyjątkowa śliska.
  3. Zachowajmy ostrożność w pobliżu przejść dla pieszych oraz przy dojeżdżaniu do nich.
  4. Przechodząc przez pasy upewnijmy się, czy kierowca nadjeżdżającego pojazdu jest w bezpiecznej odległości od nas i czy zdąży wyhamować.
  5. Zadbajmy o to, aby być widocznym na słabo oświetlonej drodze – rowerzysta bądź pieszy powinien posiadać kamizelkę odblaskową, opaskę, bądź latarkę, które pozwolą mu być widocznym dla innych uczestników ruchu drogowego.
  6. Pamiętajmy, że dopuszczalna prędkość w takich warunkach nie musi oznaczać bezpiecznej prędkości.
 

Info: KPP Łęczyca

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy