AZS nie zagra w play-off?

AZS nie zagra w play-off? - Zdjęcie główne

WydarzeniaAZS WSGK Pol-Fol Kutno nie sprostał Pogoni Prudnik, przegrywając w rozegranym w sobotę meczu XXIII kolejki 70:84. Potknięcie Akademików wykorzystał Księżak Łowicz, który swoje spotkanie wygrał, spychając tym samym kutnowską drużynę z czwartej lokaty w tabeli grupy B II ligi mężczyzn.

Perspektywa występu zespołu AZS WSGK w play-off'ach oddala się coraz bardziej. Wbrew zapowiedziom trenera Jarosława Żaka Pogoni Prudnik nie udało się pokonać. Pierwszą kwartę AZS WSGK przespał, przegrywając aż 21:8. Nieco lepiej wyglądała druga kwarta, w której Akademicy zwyciężyli 20:22. O losach spotkania zadecydowała jednak przedostatnia odsłona meczu, tym razem przegrana przez kutnian aż 20:6. Pościg za wynikiem w ostatniej kwarcie nie przyniósł oczekiwanego rezultatu. AZS wprawdzie wygrał 23:34, ale Pogoń i tak w całym meczu zdobyła o czternaście oczek więcej. Akademicy po meczu byli tak sfrustrowani, że Radosław Kubala... cisnął piłką w miejscowych kibiców.

Kolejne zwycięstwo odniósł natomiast Księżak Łowicz, który pokonał AZS Opole 91:82 (16:18, 23:17, 23:30, 29:17) i awansował tym samym na czwartą lokatę. Końcówka sezonu zapowiada się więc niezwykle emocjonująco. Za tydzień Akademicy zagrają u siebie z WKS Śląskiem Wrocław, potem czeka ich mecz z zajmującą trzecie miejsce drużyną AZS Poznań. W ostatniej kolejce sezonu AZS WSGK Pol Fol Kutno zmierzy się z MKS Skierniewice

KS Pogoń Prudnik - AZS WSGK Pol Fol Kutno 84:70 (21:8, 20:22, 20:6, 23:34)

Dla AZS Punktowali: A. Grygiel 15 (3), T. Nogalski 15 (1), R. Kubala 14, Ł. Bąk 12, T. Szczepaniak 11 (1), B. Strzelecki 3, A. Rajkowski 0