AZS rozgromiony w Skierniewicach

AZS rozgromiony w Skierniewicach - Zdjęcie główne

WydarzeniaSpełnił się najczarniejszy scenariusz. AZS WSGK Pol Fol Kutno przegrał dzisiejsze spotkanie z MKS Skierniewice 103:88 (17:23, 18:20, 34:14, 34:31). Akademicy wypadli z najlepszej czwórki gr. B II ligi, a ich miejsce zajął Księżak Łowicz.

Awans do play-offów i walka o awans do pierwszej ligi do dziś wydawała się być w zasięgu kutnowskich koszykarzy. Jednak dzisiejsza porażka w Skierniewicach pogrzebała wszystko.

Akademicy pojechali na mecz z nożem na gardle. Wczoraj Księżak Łowicz pokonał Doral Nysę Kłodzko 81:75 (14:21, 24:23, 19:12, 24:19). Dlatego mecz ze Skierniewicami był najważniejszym spotkaniem w sezonie. Spotkaniem, które należało wygrać za wszelką cenę.

Jeszcze w pierwszej połowie meczu Akademicy grali o awans. Pierwszą kwartę wygrali 23:17, w drugiej zwyciężyli 20:18. Katastrofa wydarzyła się jednak w trzeciej kwarcie, którą MKS wygrał aż 34:14. Kutnianie próbowali otrząsnąć się po ciosie, ale ostatecznie przegrali ostatnią kwartę 34:31, a cały mecz 103:88.

Miejsce AZS WSGK w play-offach zajmie Księżak Łowicz, który w pierwszym półfinale zagra z AZS-em Szczecin. Druga para półfinałowa to Open Basket Pleszew - AZS Politechnika Poznańska.