AZS walczył do samego końca

Wydarzenia Po dramatycznej walce AZS WSGK Pol-Fol Kutno przegrał z zespołem SIDEn Toruń 64:66. Tym samym koszykarzom AZS nie udało się awansować na piąte miejsce w tabeli grupy A II ligi. Kibice obejrzeli jednak fascynujące widowiskowo, które trzymało w napięciu do ostatniej sekundy.Pierwsza kwarta była zupełnym zaskoczeniem dla gości z Torunia. Po kilku minutach gry kosz za kosz, AZS niespodziewanie wyszedł na prowadzenie, kończąc tę część gry wynikiem 20:6. Do końca pierwszej połowy spotkania Akademicy dzielnie utrzymywali bezpieczny dystans punktowy. Dopiero w trzeciej kwarcie drużynie z Torunia udało się odrobić stratę, by na dwie minuty przed końcem kwarty doprowadzić do remisu 50:50. Czwarta kwarta to koszykarski horror, mordercza walka obu drużyn o prowadzenie. Każdy kosz był tu niemalże na wagę złota, a każda udana akcja AZS powodowała wrzawę na trybunach. Na krótko przed końcową syreną nastąpiła jednak seria rzutów osobistych dla Torunia i Akademikom nie udało się już przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść.W trakcie meczu odbyła się również zbiórka pieniędzy na rzecz chorej na polineuropatię i guz rdzenia kręgowego Agnieszki Wicińskiej - dawnej koszykarki MMKS Kutno. Kwestowali radni miejscy wraz z koszykarkami obecnego MKS Kutno. Na parkiecie zagrała natomiast Orkiestra Dęta OSP Kutno. Mecz komentował Jerzy Papiewski.AZS WSGK Pol-Fol Kutno - MMKS VIII LO SIDEn Toruń 64:66 (20:6, 17:26, 13:21, 14:13). Punktowali: R. Kubala (18), A. Rajkowski (16), P. Karólewski (11), T. Szczepaniak (6), A. Depczyński (4), M. Mruczkowski (2), K. Rydlewski (2), A. Gołuch (5). Dla Torunia najwięcej rzucili: Tomasz Beciński (22) i Tomasz Lipiński (19).