AZS WSGK przegrywa w Kutnie

Wydarzenia Drużyna AZS WSGK Kutno doznała porażki w rozegranym dziś spotkaniu piątej kolejki II Ligi Koszykówki. Akademicy, pomimo bardzo wyrównanej gry, musieli uznać wyższość zespołu ŻTS Nowy Dwór Gdański, przegrywając 85:94Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla kutnian, którym udało się zdobyćpierwsze punkty w spotkaniu. Niestety, szybko do głosu doszli goście ZNowego Dworu Gdańskiego, a gra obu zespołów wyrówała się i przezwiększą część pierwszej kwarty toczyła się "punkt za punkt".Potwierdził to wynik pierwszej części gry, zespoły schodziły zparkietu, mając ugrane po 21 oczek.

Druga i trzecia kwarta to wyraźniejsza z minuty na minutę przewaga drużyny z Nowego Dworu. Zespół gości zdołał wypracować sobie kilkupunktową przewagę nad AZS-em i utrzymywał taki dystans do "Akademików" przez większą część gry. Druga kwarta zakończyła się wynikiem 29:24. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, następną kwartę AZS przegrał 18:22. Spustoszenie pod koszem zespołu AZS siał Paweł Pawłowski, który w całym meczu zdobył aż 36 punktów

W czwartej kwarcie "Akademicy" złapali drugi oddech i rozpoczęli pogoń za wynikiem. Pomimo nieustępliwej walki i ogłuszającego dopingu obserwującej mecz kilkusetosobowej publiczności pościg za ŻTS Nowy Dwór Gdański nie zakończył się sukcesem, ostatnia kwarta również padła łupem przyjezdnych, którzy wygrali ją 22:20, a cały mecz 85:94