AZS znów zwycięża!

AZS znów zwycięża! - Zdjęcie główne

WydarzeniaKoszykarze AZS WSGK Pol-Fol Kutno znów odnieśli imponujące zwycięstwo. Tym razem przed własną publicznością rozgromili Pogoń Prudnik aż 113:60. Był to ostatni w tym roku występ Akademików przed własną publicznością.

Zawodnicy AZS WSGK Pol - Fol Kutno już od pierwszych minut meczu zaznaczyli swoją dominację. Szybko objęli prowadzenie, a potem systematycznie powiększali przewagę nad Pogonią Prudnik. Pierwszą kwartę wygrali 26:10, w drugiej zwycięzyli aż 31:13. Pogoń Prudnik, która przed meczem w Kutnie zajmowała siódmą pozycję w tabeli grupy B II ligi koszykówki mężczyzn, nawet przez chwilę nie była w stanie nawiązać równorzędnej walki z Akademikami.

Druga połowa meczu nadal była jednostronnym widowiskiem. Akademicy całkowicie kontrolowali sytuację na parkiecie, zwycięzając w kolejnych kwartach 30:19 i 26:18. Szczególnie cieszy postawa kutnian w obronie, ataki Pogoni bardzo rzadko okazywały się skuteczne. W opinii trenera AZS wiele elementów w grze należy jednak jeszcze poprawić.

- Trener ma taką rolę, żeby nie być do końca zadowolonym - powiedział po meczu Marek Białoskórski. - Przyjęte przed meczem założenia wykonujemy źle, mam nadzieję, że w przyszłości będzie lepiej. Drużyna udowadnia, że ma olbrzymi potencjał, ale czego innego uczymy się na treningach.

AZS WSGK Kutno - Pogoń Prudnik 113:60 (26:10, 31:13, 30:19, 26:18)

Dla AZS punktowali: Bąk - 21, Strzelecki - 18, Gołuch - 18, Nogalski - 15, Rydlewski - 14, Kubala - 13, Szczepaniak - 4, Jażdżewski - 4, Karólewski - 4, Pawlak - 2.