AZS znów zwycięża!

Wydarzenia AZS WSGK Pol - Fol Kutno pokonał dziś przed własną publicznością AZS UWM Olsztyn 80:69. Było to czternaste zwycięstwo akademików w lidze. Mecz z teoretycznie słabszym przeciwnikiem okazał się dla kutnian trudnym spotkaniem. Kibice z kolei zapamiętają go ze względu na kontrowersyjne sędziowanie.

Już pierwsze minuty spotkania pokazały, że Akademików z Kutna czeka ciężka przeprawa. Zespół z Olsztyna grał nieustępliwie, a walka toczyła się punkt za punkt. W pierwszej kwarcie AZS WSGK Pol - Fol kutno nieznacznie zwyciężył 15:14. W drugiej odsłonie meczu było już dużo lepiej, Akademicy z Kutna pokonali w olsztynian 21:14. Przewaga mogła by byc nawet wyższa, jednak AZS UWM Olsztyn zdobył szereg punktów po rzutach osobistych dyktowanych za mocno kontrowersyjne faule graczy AZS WSGK. Decyzje sędziów co chwilę witane były gwizdami na trybunach. Trzecia kwarta to ponownie okres wyrównanej gry obu zespołów, Kutno nimimalnie zwyciężyło 17:16. W czwartej kwarcie znów dali o sobie znac sędziowie, z nerwową reakcją kibiców spotkała się między innymi próba odjęcia prawidłowo zdobytych punktów Radosława Kubali. Także i tym razem AZS WSGK Pol fol Kutno nieznacznie zwycięzył 27:25, a cały mecz wygrał 80:69
- Choc przeciwnik wydawał się słabszy, sprawił nam dużo kłopotu - mówił po meczu Radosław Kubala - Może nie byli za mocni, ale walczyli do końca. Tacy rywale są najtrudniejsi. Nie mnie oceniac dzisiejszą pracę sędziów, ale budziła ona zastrzeżenia. - dodawał czołowy gracz AZS WSGK Pol - Fol Kutno.
Do zakończenia sezonu pozostały trzy kolejki, za tydzień Akademików czeka trudny pojedynek z Turem Bielsk Podlaski, potem zespół zagra w Kutnie z Bonduelle Gniewkowo. Będzie to ostatni w sezonie mecz na własnej hali. Tegoroczne rozgrywki ligowe AZS WSGK Pol - Fol Kutno zakończy wyjazdowym spotkaniem z Legią Warszawa

AZS WSGK Pol-Fol Kutno - AZS UWM Olsztyn 80:69 (15:14, 21:14, 17:16, 27:25)

Dla AZS Punktowali: Gołuch - 15, Karólewski - 7, Szczepaniak - 2, Stachera - 2, Jażdżewski - 2, Rydlewski - 13, Rzońca - 2, Depczyński - 12, Kubala - 25.