Reklama

Reklama

Badali swój słuch [TV Kutno]

Opublikowano: czw, 15 paź 2015 14:46
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ponad 50 osób zjawiło się do tej pory przy Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym nr 2 w Kutnie, aby skorzystać z dzisiejszego darmowego badania słuchu. Zagościł tam audiobus oferujący badanie zarówno dorosłym, jak i dzieciom, które skończyły 7 lat.

Reklama

Czwartek stał się dla wielu mieszkańców Kutna okazją do zadbania o zdrowie. Wszyscy chętni mogą zjawić się dziś od godziny 9 do 16 na terenie za Zespołem Szkół nr 3 w Kutnie, aby skorzystać z darmowych badań słuchu.

- Badanie jest szybkie i całkowicie nieinwazyjne. Wyniki badania przedstawiane są pacjentowi w postaci audiogramu już po 15 minutach. - zdradził w rozmowie z nami inż. Marek Smulik, audiolog. - Protetyk słuchu prezentuje dźwięki, zaczynając od tonów wysokich, aż po bardzo niskie. Badanie polega na naciśnięciu przez pacjenta przycisku, w chwili gdy usłyszy on dźwięk. Za każdym razem gdy pacjent naciska przycisk, protetyk zaznacza wynik badania, co pozwala ocenić stopień ubytku słuchu.

Wynikiem końcowym badania jest stwierdzenie, czy danej osobie potrzebny jest aparat słuchowy lub leczenie u specjalisty otolaryngologa. Jeśli ktoś przegapił dzisiejszą okazję na przebadanie się, może zrobić to w każdy czwartek od 11 do 14 przu ul. Kościuszki 52.

Dodatkowo od godziny 15 do 16, organizowana jest dzisiaj prelekcja zatytułowana "Wczesne wykrywanie wad słuchu. Nowoczesne aparaty słuchowe".

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)