Reklama

Będą darmowe szczepienia dla pracowników kutnowskich szkół i przedszkoli

Opublikowano:
Autor:

Będą darmowe szczepienia dla pracowników kutnowskich szkół i przedszkoli - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zarząd Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Kutnie poinformował, że pracownicy miejskich placówek oświatowych będą mieli sfinansowane szczepienia przeciwko grypie.

W ubiegłym tygodniu władze miasta ustosunkowały się wniosku ZNP w sprawie sfinansowania szczepień dla pracowników kutnowskiej oświaty. Na wstępie wiceprezydent Zbigniew Wdowiak podziękował inicjatorom za troskę o zdrowie pracowników szkół i przedszkoli.

- Informujemy, iż po rozpatrzeniu sprawy przez Kolegium Prezydenckie w dniu 24.09.2020 r. w związku z wnioskiem ZNP Oddział Międzygminny w Kutnie w sprawie sfinansowania szczepień przeciw grypie dla pracowników oświaty zatrudnionych w szkołach i placówkach, dla których organem prowadzącym jest Miasto Kutno - zarekomendowano dyrektorom szkól i placówek oświatowych jak również pozostałym jednostkom organizacyjnym Miasta Kutno zakup dla wszystkich pracowników szczepionek przeciwko grypie – stwierdza Zbigniew Wdowiak.

Dodaje, że zobowiązano dyrektorów do przeanalizowania możliwości sfinansowania realizacji szczepień w ramach własnych środków budżetowych.

- W przypadku braków finansowych na ten cel postanowiono dokonać zmian w budżecie z przeznaczeniem na realizację zadania dla placówek budżetowych uwzględniając zgłaszane potrzeby – informuje Z. Wdowiak.

- Pozytywna informacja z UM Kutno odnośnie naszego wniosku o sfinansowanie szczepień przeciwko grypie dla pracowników kutnowskiej oświaty. Dziękujemy Prezydentowi Miasta Kutno i czekamy na działania innych samorządów – komentują członkowie ZNP.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE