Reklama

Będą kolejne obostrzenia? Bez wesel i alkoholu po godz. 19

Opublikowano:
Autor:

Będą kolejne obostrzenia? Bez wesel i alkoholu po godz. 19 - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Czy czeka nas zakaz wesel i częściowa nauka zdalna w szkołach? Jak podaje Polsat News jest to możliwe, chociaż żadne ostateczne decyzje jak dotąd nie zapadły.

Wszystko ma rzecz jasna związek z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną w naszym kraju. Wczoraj padł kolejny rekord zachorowań, resort zdrowia informował o 6526 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem

Polsat News poinformował, że w związku z pogarszającą się sytuacją władze nie wykluczają rozszerzenia obostrzeń. Telewizja podaje, że pomiędzy członkami rządu toczą się wstępne rozmowy na ich temat. Póki co są to tylko sugestie i żadne ostateczne decyzje nie zapadły.

- Najprawdopodobniej w najbliższych dniach zostanie wprowadzony absolutny zakaz organizacji takich imprez jak wesela - nawet przy ograniczonej liczbie gości. Na posiedzeniu rządu zastanawiano się, czy takim zakazem objąć cały kraj, czy wyłącznie te części kraju, które pozostają w czerwonej strefie – informują dziennikarze Polsat News.

Pomysły idą jednak dużo dalej. Rozważany jest wariant zakazu sprzedaży alkoholu w placówkach monopolowych już nawet po godz. 19. A może stacja paliw? Nic z tych rzeczy, tam również od tej godziny - jeśli pomysł zyska aprobatę - półki z alkoholem będą nieosiągalne. Rząd ma także rozważać czasowe zamknięcie targowisk. Wówczas sprzedawcom wypłacałoby rekompensaty. Możliwe jest także ograniczenie organizacji zgromadzeń i manifestacji. Pod uwagę brane jest też ograniczenie działalności lokali gastronomicznych, a także zmiany w szkołach i częściowe przejście na naukę zdalną.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE