Reklama

Będą pieniądze na opiekę wytchnieniową dla kutnian?

Opublikowano:
Autor:

Będą pieniądze na opiekę wytchnieniową dla kutnian?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Solidarnościowy Fundusz Wsparcia przeznacza milionowe kwoty na opiekę wytchnieniową dla osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Niebawem zbliża się termin składania wniosków na pozyskanie z kolejnej puli pieniędzy dla samorządów. Są szanse, że Kutno taką właśnie pomoc finansową otrzyma.

O to, czy Miasto ma zamiar podjąć kroki w sprawie pozyskania środków z SFW został spytany prezydent Zbigniew Burzyński przed jednego z kutnowskich radnych. Rafał Jóźwiak w swojej interpelacji pisał, że:

- Na realizację rządowego programu opieki wytchnieniowej finansowanego z solidarnościowego funduszu wsparcia przeznaczono ostatnio 110 mln złotych. Program zakłada finansowe wsparcie dla gmin i powiatów do 80 proc. kosztów realizacji zadania w zakresie świadczenia opieki wytchnieniowej - w formie pobytu dziennego, pobytu całodobowego lub w formie poradnictwa specjalistycznego (psychologicznego lub terapeutycznego) oraz w zakresie nauki pielęgnacji, rehabilitacji i dietetyki.
Czy w związku ze zbliżającym się terminem składania wniosków do wojewody, prezydent miasta i podległe mu służby podjęli lub podejmą działania na rzecz pozyskania środków finansowych - z rządowego programu - wspierających osoby niepełnosprawne z Kutna?

W imieniu prezydenta Kutna odpowiedź na to zapytania sporządził jego zastępca, Zbigniew Wdowiak. W piśmie poinformował, że MOPS podjął już działania mające na celu uzyskanie dofinansowania w programie rządowym „Opieka wytchnieniowa” - edycja 2019 lub w ramach Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych.

- Jednocześnie informuję, iż w tym celu Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kutnie przeprowadza diagnozę osób z niepełnosprawnością w stopniu znacznym i ich opiekunów, potrzebujących wsparcia w zakresie pomocy społecznej, zgodnie ze wskazanymi formami pomocy w poszczególnych modułach, realizując ankietę dotyczącą deklaracji udziału w w/w Programie, która jednoznacznie określi zakres i formę aplikowania o środki. Przy realizacji w/w działań konieczna jest konsultacja z organizacjami pozarządowymi działającymi na terenie miasta w zakresie realizacji zadań na rzecz osób niepełnosprawnych - wyjaśnia wiceprezydent Wdowiak.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE