Reklama

Reklama

Będą zmiany na Barlickiego [TV KUTNO]

Opublikowano: śr, 18 lis 2015 20:02
Autor:

Będą zmiany na Barlickiego [TV KUTNO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Na ulicy Barlickiego, od kilku lat owianej złą sławą z powodu wielu wypadków z udziałem pieszych, już wkrótce zrobi się bezpieczniej. Miasto opracowało już koncepcję zmiany organizacji ruchu, a projekty zaakceptowało starostwo i policja. Zostanie ona wprowadzona wiosną przyszłego roku.Przypomnijmy, że w sprawie przejść na pieszych interweniowali nie tylko mieszkańcy, ale także radni - interpelację w tej sprawie składali Rafał Jóźwiak i Tomasz Rędzikowski. Ich działania przyniosły pożądany skutek, bowiem miasto ma już konkretne plany związane z ulicą Barlickiego. Proponowane zmiany będą polegały na zaprojektowaniu pasa wydzielającego o szerokości 2 m, uniemożliwiającego manewr wyprzedzania, wybudowaniu nowej zatoki autobusowej (przy sklepie ABC), zlikwidowaniu przejścia dla pieszych przy ul. Joselewicza a także przeniesienie przejścia przy skrzyżowaniu z ul. Długosza przed skrzyżowanie.

Reklama

Przejścia dla pieszych będą wyposażone w azyle drogowe, co przez co przejście przez jezdnie będzie odbywać się w dwóch etapach. Zaprojektowane azyle mają szerokość 2 m i są różnej długości w zależności od warunków na drodze. Kolejnym etapem wprowadzenia zmian będzie wykonanie projektu budowy zatoki autobusowej.

Na chwilę obecną dwa przejścia dla pieszych zostały doświetlone oraz pomalowane na biało-czerwono. Na wszystkie zmiany trzeba będzie poczekać do wiosny przyszłego roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)