Reklama

Będzie bezpieczniej na Barlickiego?

Opublikowano:
Autor:

Będzie bezpieczniej na Barlickiego? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Przejścia na Barlickiego są chyba jednymi z najbardziej niebezpiecznych w Kutnie. Od kilku lat regularnie dochodzi tam do wypadków, z których najpoważniejsze kończyły się śmiercią albo kalectwem. Kutnianie już od dawna walczyli o pojawienie się sygnalizacji świetlnej przy pasach, interweniowali również radni, którzy złożyli do prezydenta stosowne interpelacje.

- Faktem jest, że ulica Barlickiego jest jedną z najniebezpieczniejszych w Kutnie. Były potrącenia śmiertelne (na wylocie ul. Wojska Polskiego i przy Drobiuszu) i wiele wypadków z udziałem pieszych. Dziś są metody oznakowywania dróg i "kanalizowania" ruchu, który niewielkim kosztem poprawiają bezpieczeństwo pieszych. Tu trzeba dobrego projektu oznakowania i konsekwentnej jego realizacji - mówił radny Rafał Jóźwiak.

W odpowiedzi na interpelację radnego prezydent Zbigniew Burzyński zgodził się z jego. Czy miasto postanowi zatem wprowadzić na ulicy Barlickiego zmiany mającego na celu poprawę bezpieczeństwa?

- Temat ten na wniosek przedstawicieli miasta był jednym z punktów obrad Zespołu ds Organizacji i Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Powiecie Kutnowskim. Dla poprawy bezpieczeństwa rozważamy wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na ul. Barlickiego. Zlecono opracowanie projektu zmiany organizacji ruchu polegającego m.in. na stworzeniu enklaw bezpieczeństwa przy przejściach dla pieszych oraz zmianie lokalizacji przejść dla pieszych - informuje Joanna Brylska z Biura prasowego UM.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE