Reklama

Będzie nowa ścieżka rowerowa i chodnik. Gdzie tym razem?

Opublikowano:
Autor:

Będzie nowa ścieżka rowerowa i chodnik. Gdzie tym razem? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Na ulicy Matejki wkrótce zajdą spore zmiany. Nowa nawierzchnia chodników, zatoka postojowa dla samochodów wzdłuż ulicy czy ścieżka rowerowa to tylko niektóre z punktów zakresu inwestycji, na realizację której urząd miasta właśnie ogłosił przetarg.

Przedmiot i zakres inwestycji zakłada m.in. wymianę istniejących krawężników, wykonanie ścieżki rowerowej od przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu z Łęczycką do skrzyżowania z ul. Fałata, czy wykonanie nowej podbudowy i nawierzchni chodników i zjazdów.

- W ramach inwestycji inwestor nie przewiduje robót związanych z wymianą lub remontem nawierzchni jezdni ulicy Matejki. Powyższe prace zostaną przeprowadzone w późniejszym terminie na podstawie odrębnego zadania inwestycyjnego. Nie planuje się również prac instalacyjnych związanych z budową nowego kanału deszczowego i odwodnienia ulicy – czytamy w opisie technicznym.

Ścieżka rowerowa zostanie wykonana z nawierzchni asfaltowej i docelowo połączona ze ścieżką rowerową w ciągu ul. Łęczyckiej. Natomiast zjazdy i chodniki zostaną wykonane z kostki betonowej.

Oferty na realizację tej inwestycji będą przyjmowane do 11 lipca. Z planu zamówień publicznych na 2018 rok wynika, że magistrat na przebudowę ul. Matejki zamierza przeznaczyć 270 tys. zł netto. Szczegóły inwestycji znajdziesz W TYM MIEJSCU.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE