Reklama

Będzie przebudowa ul. Żeromskiego. Ogłoszono przetarg

Opublikowano:
Autor:

Będzie przebudowa ul. Żeromskiego. Ogłoszono przetarg - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wszystko wskazuje na to, że kolejna żychlińska ulica doczeka się remontu. Po licznych perturbacjach na etapie prac nad projektem, Starostwo Powiatowe w Kutnie ogłosiło właśnie przetarg na modernizację ul. Żeromskiego, której jest zarządcą.

Modernizacja tej ulicy finansowana jest przez budżety powiatu kutnowskiego i gminy Żychlin. Jej budowę planowano już w roku ubiegłym, jednak z uwagi na problemy związane z pracami projektowymi, termin realizacji musiał zostać przesunięty na rok bieżący.

- Długo wyczekiwana przez nasz samorząd inwestycja ma wreszcie szansę zostać zrealizowana. Ulica Żeromskiego jest wyjątkowo wąska, co stwarza liczne utrudnienia w ruchu pojazdów. Lokalizacja szkoły podstawowej i marketu sprzyja dużemu natężeniu ruchu autobusów szkolnych i dużych pojazdów dostawczych - informują władze Gminy Żychlin.

Przedsięwzięcie „Przebudowa drogi powiatowej Nr 2120E Żychlin – Grzybów – Zalesie” polegać będzie na modernizacji drogi i chodników, co obejmuje pierwsze zadanie. W drugim zaś prace obejmą budowę kanalizacji deszczowej i kanalizacji sanitarnej z częściową wymianą wodociągu.

- Wykonany zostanie ciąg główny, czyli jezdnia na ul. Żeromskiego, chodniki, pobocza oraz miejsca postojowe czy zjazdy do posesji. Pierwsze zadanie obejmie także oznakowanie, zarówno pionowe jak i poziome - czytamy w projekcie.

Przetarg odbędzie się 21 czerwca. Oferty należy składać w siedzibie starostwie powiatowym w Kutnie, ul. Kościuszki 16 do 21 czerwca do godz. 11:00. Otwarcie ofert nastąpi tego samego dnia o godz. 11:30.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE