Reklama

Reklama

Bezpieczeństwo dzieci w sieci

Opublikowano: sob, 30 maj 2015 20:42
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W punkcie przedszkolnym „Kolorowy Świat” w Bielawkach odbyło się kolejne spotkanie organizowane w ramach konkursu „Bezpieczne Dziecko – Bezpieczne Przedszkole”. Tym razem tematyka związana była z bezpieczeństwem korzystania z internetu i zakazu kontaktów z nieznajomymi w sieci.

Reklama

Na spotkanie zaproszeni zostali rodzice, by wspólnie z przedszkolakami poznali pozytywne i negatywne strony korzystania z internetu. Waldemar Łyziński – inż. informatyk szczególnie uczulał na przekazywanie swoich danych, adresu zamieszkania i odpowiedniej reakcji w sytuacji zachęty do spotkania w realnym świecie. Podczas całego spotkania uczestnikom towarzyszyła wyjątkowa maskotka – dżdżownica Madzia, która ostrzegała przed niebezpieczeństwami czyhającymi w Sieci.

Wykładowca w wyjątkowo ciekawy sposób połączył zabawę z nauką. Poprzez przygotowaną prezentację i dyskusję pokazał rodzicom jak należy dbać o bezpieczeństwo dzieci w internecie a dzieciom uświadomił, że nieodpowiednie korzystanie z technik komputerowych może nieść za sobą negatywne skutki. Uśmiech na buziach dzieci i wielkie zdziwienie wywołała dżdżownica Madzia porozumiewająca się w tajemniczy sposób z otoczeniem. Na koniec spotkani na uczestników czekały nagrody niespodzianki.
Serdecznie dziękujemy Departamentowi Polityki Regionalnej, Waldemarowi Łyzińskiemu, Przedstawicielom firmy Hurt – Pap oraz firmie Hoop Polska za wsparcie rzeczowe naszego pomysłu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)