Reklama

"Bezrobocie w Kutnie najniższe od lat 90."

Opublikowano:
Autor:

"Bezrobocie w Kutnie najniższe od lat 90." - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W końcu czerwca 2015 roku w powiecie kutnowskim zarejestrowanych było 5849 osób, w tym 3195 kobiet. Na przestrzeni II kwartału zarejestrowano 1620 osób bezrobotnych, a liczba osób wyłączonych z ewidencji wynosiła 2519. Wśród zarejestrowanych jest 636 osób z prawem do zasiłku.- Stopa bezrobocia w powiecie kutnowskim pod koniec maja b.r. ukształtowała się na poziomie 14,8 %. Z końcem czerwca, do Powiatowego Urzędu Pracy wpłynęło ogólnie niecałe 6 tysięcy wniosków o zarejestrowanie jako osoba bezrobotna. Zdarzało się, że kwartał przynosił 10-12 tysięcy takich wniosków - mówi dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy, Małgorzata Kochańska.

Najliczniejszą grupą wiekową są ludzie pomiędzy 25-35 rokiem życia (1590 osób). Jest to około 27,2 % w stosunku do wszystkich zarejestrowanmych. W kwestii wykształcenia, najliczniejszą grupą zarejestrowanych bezrobotnych są gimnazjaliści i osoby z jeszcze niższym poziomem wykształcenia - 2040 osób, czyli 35 % wszystkich zarejestrowanych.

- Bezrobocie w Kutnie jest najniższe od lat 90. Jedne zakłady zwalniały pracowników, inne zatrudniały. Mimo to w ostatecznym rozrachunku bezrobocie spadło. - mówił na konferencji prasowej prezydent Zbigniew Burzyński.

Okazuje się, że liczba osób bezrobotnych w Kutnie rzeczywiście maleje. Aktualnie jest to 2190 osób.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE