Reklama

Bezrobotnych coraz mniej. W czerwcu było ich tylko...

Opublikowano:
Autor:

Bezrobotnych coraz mniej. W czerwcu było ich tylko... - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Niespełna 1400 osób bezrobotnych w Kutnie, w całym powiecie niemalże 3800. Statystyki Powiatowego Urzędu Pracy pokazują optymistyczny trend, w którym stopa bezrobocia z miesiąca na miesiąc spada. Po drastycznym skoku w lutym, kiedy PUP w Kutnie odnotował największy poziom tego zjawiska, od marca sukcesywnie spada.

Statystyki PUP w Kutnie dotyczą stanu, jaki był w naszym regionie na koniec czerwca. Wynika z nich, że osób zarejestrowanych jako bezrobotne w Powiatowym Urzędzie Pracy jest dokładnie 3797. To o 22 mniej osób, niż w maju br. Wśród ogółu osób bezrobotnych większość - 60,2 proc. stanowiły kobiety, natomiast 11,4 proc. bezrobotnych posiadało prawo do zasiłku.

Jeśli chodzi o gminy, to najmniejsze bezrobocie zarejestrowano w Dąbrowicach (60 osób w tym 37 kobiet). Natomiast (nie licząc miasta Kutno), największą ilość bezrobotnych zarejestrowano w Żychlinie (638 osoby bezrobotne w tym 397 kobiet).

W czerwcu w Kutnie osób bez pracy było 1388 (w tym 834 kobiety). Widać tu wyraźny spadek z analogicznym okresem ubiegłego roku, kiedy w PUP zarejestrowanych było wówczas 1614 osób. Bezrobotni z terenu Kutna na koniec czerwca stanowili 36,5 proc. zarejestrowanych.

Jak podaje Powiatowy Urząd Pracy, w minionym miesiącu odnotował napływ 435 osób bezrobotnych w tym 238 kobiet. Wśród osób nowo zarejestrowanych największy udział stanowili ci rejestrujący się po raz kolejny - było to 359 osób. Bezrobotni zarejestrowani natomiast pierwszy raz to 76 osoby, co stanowi zaledwie 17,5 proc. rejestrujących się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE