Reklama

Reklama

"Bibelotki ciotki Klotki"

Opublikowano: śr, 29 lip 2015 16:31
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Od czerwca 2015 roku nieformalna grupa "Lawendowe dziewczyny" we współpracy ze Stowarzyszeniem Pomocy Dzieciom z Domów Dziecka i Rodzin Zastępczych "Wyspa Skarbów" w ramach grantu na lepszy start realizuje program "Bibelotki ciotki Klotki". Program "Bibelotki ciotki Klotki" dofinansowano ze środków Programu Grant na lepszy start współfinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich realizowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

Reklama

W czerwcu odbyły się warsztaty decoupage krok po kroku na drewnie zatytułowane "Z babcinego stryszku". W ramach tych zajęć ozdobione zostały skrzynki, pudełka, szkatułki, lustra, stoliki, ramki techniką serwetową. W lipcu przeprowadzono warsztaty decoupage z wykorzystaniem preparatów do postarzeń i spękań zatytułowane „Powiew Prowansji”. Odbyło się kilka zajęć plastycznych, na których wychowankowie i wychowawcy PO-W „Tęcza” doskonalili tajniki techniki serwetowej. Tym razem odnawiano i ozdabiano stare meble, donice, lustra, ramy. Podsumowaniem warsztatów było stworzenie „Lawendowego kącika". Ozdobione przedmioty będą miłym podziękowaniem dla przyjaciół i sponsorów Stowarzyszenia "Wyspa Skarbów".

27-go lipca 2015 roku zorganizowano wycieczkę do Płocka i spotkanie w Lawendowej Przystani. Uczestnicy wycieczki zwiedzali plantację lawendy założoną w 2012 roku. Poznali również tajniki uzyskiwania olejku lawendowego, samodzielnie ścinali kwiatostan, wysiewali i sadzili młode sadzonki. Odbyły się również zajęcia plastyczne, na których pleciono wianki i fusetki-zawieszki do szafy. Na koniec warsztatów odbył się quiz wiedzy, a najlepsi zostali nagrodzeni. Można powiedzieć, że „powiało Prowansją”.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)