Reklama

Biblioteka w Klonowcu Starym utrzymana

Opublikowano:
Autor:

Biblioteka w Klonowcu Starym utrzymana - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia 15 kwietnia br. Wójt Gminy Strzelce spotkał się z mieszkańcami Klonowca Starego w sprawie zasadności dalszego funkcjonowania biblioteki wiejskiej. W zebraniu udział wzięło kilkadziesiąt osób. Podczas bardzo ożywionej i emocjonującej dyskusji swoje stanowisko zaprezentowali zarówno zwolennicy jak i przeciwnicy biblioteki. Padały argumenty finansowe, dotyczące poziomu czytelnictwa, jakości świadczonych usług, godzin funkcjonowania biblioteki i jej roli w środowisku lokalnym. Spotkanie zakończyło się głosowaniem, którego wynik, jak zapowiedział Wójt, ma wiążące znaczenie dla dalszych losów biblioteki. Większość głosujących opowiedziało się za pozostawieniem biblioteki w Klonowcu Starym.

- Wynik głosowania był do przewidzenia tym bardziej, że zainteresowani utrzymaniem biblioteki złożyli podpisy poparcia pod petycją którą przygotowaliśmy. Cieszymy się, że biblioteka będzie nadal funkcjonować. Nie mniej jednak czekamy na pisemną odpowiedź Wójta na nasz wniosek w terminie przewidzianym Kodeksem postępowania administracyjnego - powiedziała Aneta Urbańska-Matczak, inicjatorka petycji.

Podczas zebrania poruszane były także inne istotne dla mieszkańców kwestie. Wójt wyraził gotowość do dalszych rozmów i zachęcił mieszkańców do założenia stowarzyszenia, które mogłoby w sposób skuteczny realizować postulaty społeczności lokalnej. Warto zauważyć, że do powołania takiego stowarzyszenia potrzeba jest minimum 15 osób, opracowany regulamin i rejestracja w Sądzie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE