Reklama

Reklama

„Bibliotekarz na chodzie”

Opublikowano: wt, 6 paź 2015 09:58
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Udziałem w rajdzie pieszym „Bibliotekarz na chodzie” nauczyciele bibliotekarze z Kutna i powiatu kutnowskiego rozpoczęli świętowanie Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.Rajd zorganizowała Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Łodzi Filia w Kutnie wraz ze Stowarzyszeniem Historycznym Pułk 37. Wspieranie działalności bibliotek szkolnych jest jednym z zadań, jakie realizuje Biblioteka Pedagogiczna w Kutnie.

Reklama

Miłośnicy aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu, w sobotę 3 października, spacerowali lasem raciborowskim, odwiedzili znajdujące się tam miejsca pamięci narodowej oraz relaksowali się przy ognisku w Siedlisku Koła Łowieckiego „Dzik”.

Dopisała pogoda. Dobre humory sprzyjały grom i zabawom sportowym przygotowanym przez Stowarzyszenie Historyczne Pułk 37. Jak na bibliotekarzy przystało były też quizy czytelnicze i rozmowy na temat książek i ich popularyzacji wśród uczniów.

Październik to czas ku temu szczególny. W tym miesiącu biblioteki szkolne świętują. Z tej okazji w szkołach nauczyciele bibliotekarze organizują wystawy, spotkania, konkursy mające zachęcić uczniów do częstszego korzystania z książek zarówno w wersji tradycyjnej jak i elektronicznej.

Mające przekonać dzieci i młodzież, że umiejętność czytania jest podstawową formą zdobywania wiedzy oraz funkcjonowania we współczesnym świecie – tym realnym i tym wirtualnym (wszak Internet to nie tylko obrazy ale również słowo pisane).

Działania te znajdą swoje podsumowanie podczas miejskiego i powiatowego Happeningu Czytelniczego pod hasłem przewodnim Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych – czyli „Biblioteki szkolne rządzą”. W imprezie wezmą udział czytelnicy wraz ze swoimi nauczycielami bibliotekarzami.

Uczniowie m. in. spotkają się z władzami miasta i powiatu, będą rozmawiać o książkach, prezentować przygotowane własne wiersze o bibliotekach, zachęcać mieszkańców Kutna do czytania. Szczegóły dotyczące Happeningu na stronie Biblioteki Pedagogicznej w Kutnie, która koordynuje organizację podsumowania miejskich i powiatowych obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)