Reklama

Bieżąca informacja o poziomie rzeki Ochni

Opublikowano:
Autor:

Bieżąca informacja o poziomie rzeki Ochni - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Intensywne opady deszczu w ostatnich dniach spowodowały podniesienie stanu wód w rzekach. W dniu 5 czerwca br. od godzin porannych utrzymuje się stały poziom 2,35 m na rzece Ochni. Stan ostrzegawczy poziomu wody to 2,49 m natomiast stan alarmowy to 3,39 m. Poziom wody jest monitorowany na bieżąco.

W ciągu minionej nocy Straż Pożarna podejmowała działania prewencyjne poprzez wzmacnianie i przedłużanie istniejących wałów przeciwpowodziowych na ul. Narutowicza i ul. Mickiewicza. Aktualnie trwa uszczelnianie newralgicznych miejsc folią i workami z piaskiem oraz na bieżąco prowadzony jest monitoring wałów na terenie miasta.

Z ruchu wyłączona została ul. Narutowicza, w której mogą wystąpić lokalne podtopienia z uwagi na zadolenie terenu. Wszystkie służby takie jak Straż Pożarna, Policja czy Straż Miejska są w gotowości i na bieżąco współpracują z firmami i spółkami miejskimi jak np. PWiK, MZK.

W przypadku przekroczenia stanu alarmowego wdrożony do realizacji zostanie plan ewakuacji z terenów dotkniętych podtopieniami. W wyznaczonych szkołach zabezpieczone będą miejsca do spania i posiłki.

Koordynacją działań związanych z zabezpieczeniem sytuacji meteorologicznej na terenie miasta zajmuje się Miejski Zespół Zarządzania Kryzysowego w Kutnie, w skład którego wchodzą przedstawiciele służb ratowniczych, epidemiologicznych, melioracyjnych, komunalnych i pomocy społecznej.

W przypadku konieczności zabezpieczenia nieruchomości prywatnych należy zgłosić taką potrzebę Straży Pożarnej bądź Straży Miejskiej, które dysponują workami z piaskiem.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE