Reklama

Biskup zaprasza do kościołów. ‘’Każdy wierny powinien brać udział we Mszy’’

Opublikowano:
Autor:

Biskup zaprasza do kościołów. ‘’Każdy wierny powinien brać udział we Mszy’’ - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dziś Biskup Łowicki wydał dekret dotyczący obowiązku uczestnictwa w niedzielnych mszach świętych. Czytamy w nim, że w związku z decyzją władz rządowych znoszącą limity uczestników zgro¬madzeń religijnych w kościołach odwołuję się z dniem 30 maja br. udzieloną wcześniej dyspensę od uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych wiernym Diecezji Ło-wickiej i przebywającym na jej terenie.

- Zgodnie z pierwszym przykazaniem kościelnym każdy wierny powinien w niedzielę i święta nakazane uczestniczyć we Mszy Świętej. Zważywszy na fakt, że w okresie przygotowań do świąt Wielkanocnych były utrudnienia w korzystaniu z sakramentu pokuty i pojednania, w sposób szczególny zachęcam do jak najszybszego przystąpienia do spowiedzi świętej – apeluje Biskup Łowicki, Andrzej Dziuba.

Biskup dodaje, że w trakcie uczestnictwa w liturgii należy przestrzegać odpowiednich przepisów sanitarnych.

- Wyrażam wdzięczność wszystkim kapłanom, osobom życia konsekrowanego, katechetom oraz służbom medycznym i sanitarnym za pełną poświęcenia służbę na rzecz ochrony życia i zdrowia w czasie epidemii. Zachęcam do dalszego trwania na modlitwie w intencji osób chorych i z prośbą o ustanie epidemii – napisał Biskup w swoim dekrecie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE