Reklama

Biznes. Gospodarka. Zaangażowanie.

Opublikowano:
Autor:

Biznes. Gospodarka. Zaangażowanie. - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Jaki był rok 2017 dla Agencji Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A. i Media ARRK Sp. z o.o.? Początek roku to doskonały czas na podsumowania.Nominacja w konkursie Człowiek Roku 2017 w kategorii Biznes to ogromne wyróżnienie dla każdego.Mariola Grodnicka, prezes Agencji Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A. jest jedną z 5 osób z powiatu kutnowskiego nominowanych do tego wyróżnienia. I jak podkreśla: „Ta nominacja to uznanie dla całego zespołu Agencji Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A. oraz Media ARRK Sp. z o.o. Telewizji Kutno, a także osób wspierających i przyjaciół tych instytucji”. Sukces lidera to praca i zaangażowanie całego zespołu. A czym zajmuje się Mariola Grodnicka i jej zespół?Wspomnijmy tylko kilka najważniejszych przedsięwzięć i działań z minionego roku:

  • Organizacja wielu imprez promujących przedsiębiorczość takich jak:

Dzień Rolnika, II Gala konkursu Lew Kutnowski, Kutnowski Piknik Naukowy , Powiatowy Turniej Przedsiębiorczości dla młodzieży powiatu kutnowskiego;

  • Aktywna współpraca w zakresie pozyskania dotacji dla klientów ARRK S.A. na realizację przez nich projektów inwestycyjnych i badawczo - rozwojowych, w tym m. in. dla Kutnowskiej Fabryki Samochodów Osobowych Syrena w Kutnie - dotacja na budowę samochodu elektrycznego, dla firmy Polfarmex - dotacja na projekt B+R, dla Starostwa Powiatowego w Kutnie, Kutnowskiego Szpitala Samorządowego, czy Lasów Państwowych - Nadleśnictwo Krosno.

Mariola Grodnicka może również pochwalić się pozyskaniem dotacji dla Agencji Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A. na projekty dla przedsiębiorców - mowa o projekcie na operatora bonów szkoleniowych, gdzie ARRK S.A. jest jednym z partnerów Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego i Bełchatowsko Kleszczowskiego Parku Przemysłowo Technologicznego.

W 2017 roku ARRK S.A. jako partner Urzędu Marszałkowskiego na obszarze powiatu kutnowskiego, łowickiego, skierniewickiego i rawskiego kontynuowała projekt Centrum Innowacji Biznesowej, a wspólnie z Uniwersytetem Łódzkim oraz partnerami z Wielkiej Brytanii i Portugalii - innowacyjny projekt związany z utrzymaniem aktywności zawodowej osób 50+.

Kolejnym sukcesem było uruchomienie nowych usług w zakresie preinkubacji dla przyszłych przedsiębiorców oraz nowych biur coworkingowych w Inkubatorze Przedsiębiorczości. To - dzięki funduszom europejskim i dotacji z Centrum Obsługi Przedsiębiorcy w Łodzi.

Rok 2017 to również :

- pozyskanie dotacji na rozpoczęcie działalności dla prawie 50 młodych przedsiębiorców;

- obsługa finansowo-księgowa 60 podmiotów;

- organizacja licznych spotkań i konferencji o przedsiębiorczości i dla przedsiębiorców.

Dane liczbowe dotyczące działań w roku 2017 przemawiają do wyobraźni:

• wartość projektów dla klientów ARRK S.A., które otrzymały dofinansowanie to 26,7 mln PLN (wysokość uzyskanej dotacji 16,6 mln PLN)

• wartość projektów własnych oraz tych realizowanych w partnerstwie to ponad 16 mln PLN ze wsparcie uzyskanym na ich realizację na poziomie prawie 13,5 mln PLN

• pozyskane środki dla osób rozpoczynających działalność to 700 tys. PLN

Pracowity był miniony rok dla Marioli Grodnickiej. Angażowała się w wiele przedsięwzięć nie tylko biznesowych, ale również społecznych. Jej celem jest integracja kobiet aktywnych i przedsiębiorczych m.in. poprzez organizację ich spotkań. Była jedną z kreatorek utworzenia oddziału Inicjatywa Firm Rodzinnych w Kutnie, jej aktywność została doceniona, dlatego znajduje się w zarządzie krajowym tej ogólnopolskiej organizacji. Jest również wiceprezesem Regionalnej Izby Gospodarczej w Kutnie.

Jakby wyzwań w 2017 roku było za mało - od września objęła zarząd nad Telewizją Kutno. W ciągu kilku miesięcy przeprowadziła wiele działań zmierzających do podniesienia jakości usług i budowy profesjonalnej marki Telewizji Kutno. Z jej inicjatywy wprowadzona została nowa oferta programowa, w której nie brakuje miejsca na programy o tematyce gospodarczej, takie jak Regionalny Kalejdoskop Gospodarczy, Gospodarcze Kutno, czy Nasz Stół.

Czy to wystarczy? Czy doceniamy osoby, które swoim zaangażowaniem i pracą inspirują innych do działania?

Nominacja do tytułu Człowieka Roku powiatu kutnowskiego za rok 2017 w kategorii Biznes dla Marioli Grodnickiej nie jest przypadkowa. Możecie to Państwo sami ocenić.

Głosowanie trwa do 13 lutego 2018 roku i przez ten czas można wysyłać sms-y (o treści CB.116 na numer 72355).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE