Reklama

Blisko 900 podpisów pod petycją

Opublikowano:
Autor:

Blisko 900 podpisów pod petycją - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Trwa akcja zbierania podpisów pod petycją w sprawie przywrócenia CK Allenort do Kutna. Przypomnijmy, że w sieci pojawił się projekt inicjatywy społecznej mającej na celu przywrócenie kardiologii do kutnowskiego szpitala. Pod petycją podpisało się już niemal 900 osób. To mieszkańcy nie tylko miasta róż, ale również Żychlina, Krośniewic, Łęczycy, Łowicza czy Gostynina.- Stworzyliśmy społeczną inicjatywę, której celem jest powrót oddziału kardiologii inwazyjnej na teren naszego miasta. Poprzez skupienie wielu osób wokół zbudowanego przez nas fanpejdża oraz petycji, chcemy wywrzeć nacisk na Narodowy Fundusz Zdrowia - informuje rat. med. Adam J. Stępka. - Jesteśmy pewni, że sprawa jest warta Państwa uwagi. W końcu każdy z nas ma w rodzinie osoby narażone na wystąpienie zawału mięśnia sercowego.Petycja czeka na podpisy TUTAJ.

Przypomnijmy, że ŁOW NFZ nie pozostawia złudzeń. Umowy z dotychczasowymi usługodawcami zostały podpisane do 30 czerwca 2016 r.

- Priorytetem dla NFZ jest zapewnienie dostępu do świadczeń, w wyniku rozstrzygniętego konkursu zapewniliśmy dostęp do leczenia określony Zarządzeniem Prezesa NFZ, czyli 1 pracowni hemodynamicznej na 300 tys. mieszkańców - czytamy w piśmie od Anny Leder, rzeczniczki NFZ w Łodzi. - Dla mieszkańców powiatów: kutnowskiego, łęczyckiego, łowickiego i zgierskiego dostępność do pracowni hemodynamiki jest lepsza i wynosi: 1 pracownia hemodynamiki na 199 tys. mieszkańców. Według opinii konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie kardiologii dostęp pacjentów do świadczeń z zakresu kardiologii interwencyjnej w północnej części województwa jest w pełni zabezpieczony, dlatego Łódzki NFZ nie planuje konkursu w tym zakresie, na tym terenie - dowiadujemy się z pisma.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE