Reklama

Bój o drogę zakończony sukcesem. Wydali prawie pół miliona

Opublikowano:
Autor:

Bój o drogę zakończony sukcesem. Wydali prawie pół miliona - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wreszcie się doczekaliśmy. Nawierzchnia drogi powiatowej Nowe-Marynin-Zalesie diametralnie zmieniła swoje oblicze. Przypomnijmy, że okoliczni mieszkańcy oraz lokalni politycy od dłuższego czasu zabiegali o tę modernizację.

W imieniu mieszkańców remontu drogi domagał się radny gminy Krośniewice Tomasz Walczewski. Od lat starała się także o to radna rady powiatu, Ewa Kotlińska. Pisaliśmy o tym kilkukrotnie – TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ.

- Sprawę tej drogi zgłaszali nie tylko radni, ale także mieszkańcy sami z siebie. Dobrze, że wreszcie będzie remont, że poruszanie się nią będzie bezpieczniejsze – mówił nam w maju pan Piotr, mieszkaniec miejscowości Wola Nowska.

Remont drogi stał się możliwy dzięki uchwale rady powiatu w sprawie rozdzielenia 3,2 mln zł z nadwyżki budżetowej. Radni pochylali się nad tą sprawą w maju br. Pierwotnie władze powiatowe zamierzały wydać na remont drogi nieco ponad 470 tys. zł brutto. Kwotę tę jednak zwiększono do ceny oferty z najniższą ceną, czyli do ponad 483 tys. zł brutto.

Wykonawcą inwestycji została firma ERBEDIM z Piotrkowa Trybunalskiego. Okres gwarancji i rękojmi za wady wynosi 48 miesięcy.

Warto dodać, że w postępowaniu przetargowym wpłynęła jeszcze jednak oferta, której wartość wynosiła ponad 497 tys. zł. Złożyło ją Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Kutnie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE