Reklama

Boże Ciało w czasach pandemii. Tłumy wiernych mogą przejść przez Kutno

Opublikowano:
Autor:

Boże Ciało w czasach pandemii. Tłumy wiernych mogą przejść przez Kutno - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W przyszły czwartek będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, potocznie nazywaną Bożym Ciałem. Tradycyjnie. Z tej okazji w całej Polsce odbywają się procesje, które gromadzą tłumy wiernych. Pojawia się zatem pytanie – czy w obliczu pandemii koronawirusa w tym roku ulicami Kutna przejdzie uroczysty pochód?

Dziś na stronie internetowej naszej diecezji pojawił się komunikat w tej sprawie.

- Biorąc pod uwagę obowiązujące przepisy prawa państwowego dotyczące zniesienia limitów osób mogących uczestniczyć w zgromadzeniach religijnych, Wydział Duszpasterstwa Kurii Diecezjalnej Łowickiej w Łowiczu zachęca Księży Proboszczów do organizowania tradycyjnych procesji eucharystycznych w Uroczystość Bożego Ciała w dniu 11 czerwca – czytamy w piśmie podpisanym przez ks. prał. Wiesława Wronkę, Wikariusza Generalnego.

Jednocześnie diecezja przypomina o konieczności zachowania środków ostrożności. Wikariusz Generalny podkreśla, że wierni powinni zachować bezpieczną, co najmniej 2-metrową odległość. Zaleca się również zasłanianie nosa i ust.

- Niech wspólne publiczne oddanie czci Chrystusowi Panu, obecnemu w Najświętszym Sakramencie, umocni naszą wiarę i uzdolni nas do dawania świadectwa o przynależności do Kościoła – apeluje ks. prał. Wiesław Wronka.

Diecezja daje więc zielone światło. Jak do sprawy odniosą się kutnowskie parafie? Na pewno będziemy o tym informować.

fot. archiwum - procesja Bożego ciała w 2019 roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE