Reklama

Brązowy medal kutnowskich baseballistów

Opublikowano:
Autor:

Brązowy medal kutnowskich baseballistów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W miniony weekend w Kutnie odbył się turniej o Puchar Polski 2013 w baseballu. Do zawodów zgłosiło się pięć drużyn z klubów: MKS Stal BiS Kutno, UKS Dęby Osielsko, WUKB Centaury Warszawa, KS Baseball Wrocław oraz UBKS Gepardy Żory. W sobotę i niedzielę rozegrano 10 meczów, co zmusiło niektóre drużyny do rozegrania, aż trzech spotkań w pierwszym dniu zawodów. To niemało, zważywszy, że za tydzień czterech uczestników finałowego turnieju rozgrywać będzie decydujące piąte spotkania półfinałowej serii o mistrzostwo Polsk w baseballu.

Kutnowski turniej rozegrano pod znakiem udziału w nim aż dziesięciu obcokrajowców. Najwięcej, bo czterech zawodników z czeskiej Ostravy grało w składzie Gepardów z Żor.

Zwycięzcą zawodów i zdobywcą Pucharu Polski 2013 został właśnie zespół UBKS Gepardy Żory, który zakończył turniej bez porażki. Na drugim miejscu z jedną porażką finiszowały Osielskie Dęby, a trzecie miejsce na podium zajęła młodzież z Kutna, która wygrała dwa mecze. W spotkaniu Wrocławia i Warszawy o jeden obieg lepsi byli Warszawianie i to oni zajęli ostatecznie czwarte miejsce w zawodach.

Kutnianie zagrali w składzie: Gracjan Bielecki, Alieksandr Fladzinski (Białoruś), Mariusz Grzanowski, Kacper Kamiński, Wojciech Kawczyński, Jakub Kolasiński, Adrian Kusiak, Jakub Nadolski, Mateusz Nowicki, Rafał Rybski, Artur Wojtczak, Jakub Wojtczak, Maciej Wróblewski.

Trenerem zespołu jest Przemysław Kubicki, a jego kierownikiem – Anna Bielecka.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE