Brązowy medal na Memoriale w Płocku dla kutnowskiego pływaka

Wydarzenia 25-26 listopada w Płocku odbył się XIV Memoriał Cezarego Piórkowskiego w pływaniu. 13-letni mieszkaniec Kutna, Damian Lewandowski zdobył tam brązowy medal w kategorii wiekowej 12-13 lat w konkurencji 50m stylem klasycznym z wynikiem 37.82.Zawodnik startował też w innych konkurencjach 50 dowolnym (VIII miejsce – 29.62), 100 dowolnym (IV miejsce – 1:02.88) oraz 100 zmiennym (IV miejsce – 1:12.51) poprawiając jednocześnie swoje dotychczasowe rekordy.

Niewiele zabrakło by ponownie stanął na podium. Zaledwie tydzień później, 5 grudnia Damian zdobył Puchar Alior Banku w Zawodach Mikołajkowych w pływaniu, które odbyły się Gostyninie.

Startując na dystansie 50m stylem dowolnym poprawił swój wynik sprzed tygodnia osiągając czas 28.78. Damian jest uczniem klasy o profilu pływackim w Gimnazjum nr 8 w Płocku i zawodnikiem Klubu Pływackiego MZOS Płock. Codziennie z koleżankami i kolegami z klubu ciężko trenuje co przekłada się na jego dobre wyniki. Pływanie to jego wielka pasja.