Reklama

"Bryllowanie" Marcina Stycznia

Opublikowano:
Autor:

"Bryllowanie" Marcina Stycznia - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia

3 czerwca o godzinie 18 w czytelni MiPBP odbędzie koncert pt. "Bryllowanie" Marcina Stycznia.

Marcin Styczeń (ur. 22.10.1978 w Olkuszu) - pieśniarz, kompozytor, autor tekstów. Artysta niezależny od wielkich wytwórni, mód i dyktatury mainstreamowych mediów. Zależny za to od swoich słuchaczy. To dla nich tworzy. Wspólnie z nimi odbywa podróż, która wiedzie w głąb. Obdarzony przejmującym, ciepłym głosem, który koi i niepokoi, pobudza do refleksji i daje nadzieję. Z wykształcenia dziennikarz, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Od ponad 20 lat śpiewa, komponuje, pisze teksty. Koncertuje w kraju i zagranicą. Jego artystyczny dorobek to osiem płyt, pięć z nich stworzył wspólnie z poetą, Ernestem Bryllem, z którym współpracuje od 2009 roku. Dotychczasowa dyskografia przedstawia się następująco:

1. "Pieśń o Bogu ukrytym" - piosenki do wierszy Karola Wojtyły (CD 2006),
2. "21 gramów” - płyta autorska (CD 2008) ,
3. "Bryllowanie" - piosenki do wierszy Ernesta Brylla (CD 2009),
4."Bryllowanie live" - koncert Marcina Stycznia i Ernesta Brylla w Teatrze Polonia (CD + DVD 2011),
5."Zejdźmy się jak na wilię" - piosenki do wierszy bożonarodzeniowych Ernesta Brylla, a także Norwida, Lieberta, Czechowicza, Pietrzyckiego, Zegadłowicza ( CD 2012),
6. "Golgota Jasnogórska" - poemat pasyjny Ernesta Brylla z muzyką i w wykonaniu Marcina Stycznia i  Joanny Lewandowskiej (CD 2013),
7. "Duchy poetów" - wywiad Marcina Stycznia z Ernestem Bryllem  o dziewięciu poetach, których znał, którzy po śmierci mu się przyśnili, i o których napisał wiersz, wzbogacony płytą (książka + CD 2013)
8. "Zbieg" (najnowsza autorska płyta - premiera luty 2016).

Książka z płytą "Duchy Poetów" była nominowana do nagrody Srebrnego Kałamarza 2013. Płyta "Golgota Jasnogórska" otrzymała Feniksa 2014 w kategorii - muzyka chrześcijańska.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE