Reklama

Reklama

Budowa kaplicy kością niezgody na sesji Rady Miasta

Opublikowano: wt, 17 lis 2015 16:24
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Podczas dzisiejszego spotkania Rady Miasta udało się przegłosować większość uchwał bez zbędnych komentarzy i niedopowiedzeń. Jednak sprawa miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu przy ulicy Staffa i Łąkoszyńskiej wzbudziła spore emocje wśród zainteresowanych.Kwestia dotyczyła przeznaczenia jednej z tamtejszych nieruchomości na cele sakralne, a konkretniej mówiąc, na budowę kaplicy poza orębem cmentarza. Teren ten, jak się okazało, jest terenem usługowym, a budowa kaplicy wymaga przeznaczenia tej nieruchomości na cele sakralne.

Reklama

Na dzisiejszym spotkaniu stawił się mieszkaniec Kutna, który przedstawił pismo od radcy prawnego.

- Zgodnie z orzecznictwem sądów, inne przeznaczenie konkretnego terenu w planie miejscowym niż przeznaczenie przyjęte w studium, kwalifikowane jest jako istotne naruszenie prawa - czytał.

Radny Rafał Jóźwiak, zaproponował żeby temat ten przełożyć na kolejną sesję. Nie spotkało się to jednak z poparciem innych, gdyż, jak wspomniał prezydent Zbigniew Burzyński "problem ten trwa już od wielu lat".

W imieniu wnioskodawców głos zabrał radca prawny, jednak wszystkie uwagi zgłoszone zostały przegłosowane jako nieuwzględnione.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)