Reklama

Budowa ronda na Żwirki i Wigury: radni apelują o zwiększenie bezpieczeństwa

Opublikowano:
Autor:

Budowa ronda na Żwirki i Wigury: radni apelują o zwiększenie bezpieczeństwa - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Utrudnień związanych z budową nowego ronda na ulicy Żwirki i Wigury ciąg dalszy. Po ponad miesiącu od rozpoczęcia prac drogowych, mieszkańcy wciąż mają trudności z poruszaniem się po wyznaczonych objazdach i ścieżkach. Sytuacja stała się dla nich na tyle uciążliwa, że postanowili poprosić o pomoc radnych miejskich.

Utrudnieniami w ruchu drogowym zainteresowała się m.in. radna Barbara Rostek-Nowacka, która postanowiła zgłosić sprawę prezydentowi miasta. W swojej interpelacji zaznaczyła, że wyłączenie z ruchu ul. Żwirki i Wigury, Wyszyńskiego, Troczewskiego i Grunwaldzkiej niebezpiecznie zwiększyło częstotliwość poruszania się pojazdów na ul. Wilczej i Królowej Jadwigi.

- Ruch ten przybiera szczególne natężenie w godzinach porannych, w związku z dowożeniem przez rodziców dzieci do Szkoły Podstawowe nr 9, położonej przy ul. Jagiełły - pisze radna Rostek-Nowacka. - Możliwości komunikacyjne na powyższych ulicach mają charakter ograniczony (w szczególności na ulicy Wilczej), ze względu na niewielką szerokość pasów jazdy w obu kierunkach. Powoduje to, iż w obrębie skrzyżowania ulic Wilczej i Królowej Jadwigi często dochodzi do sytuacji zagrażających bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

Zdaniem radnej, pomocne byłoby oznaczenie najbardziej niebezpiecznych dróg znakami poziomymi, tak, aby wyznaczyć im kierunek jazdy i uniemożliwić kierowcom wykonywania niebezpiecznych manewrów na drodze.

Czy władze miasta przychylą się do propozycji B.Rostek-Nowackiej? Póki co zaplanowano jedynie wprowadzenie udogodnień dla osób niepełnosprawnych, które mają ogromne trudności z dojściem do Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności, znajdującego się przy ul. Wyszyńskiego. O kolejnych działaniach, mających poprawić bezpieczeństwo w ruchu drogowym, będziemy informować na bieżąco.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE