Reklama

Budżet na 2019 rok uchwalony!

Opublikowano:
Autor:

Budżet na 2019 rok uchwalony! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zdania na temat budżetu na przyszły rok były dziś podzielone. Nie obyło się bez dyskusji i wątpliwości, jednak ostatecznie radni przyjęli uchwałę budżetową. Jak będą wyglądać finanse miasta w przyszłym roku?

W przyszłym roku dochody miasta wyniosą 216,5 mln złotych, z czego dochody bieżące wyniosą 189 mln zł, a dochody majątkowe 27,5 mln zł.

Wydatki natomiast wyniosą 230,5 mln zł, z czego wydatki bieżące to 178,5 mln zł, a wydatki majątkowe 52 mln zł.

Radni 13 głosami za i 7 wstrzymującymi podjęli uchwałę w sprawie ustalenia budżetu na 2019 rok. Po głosowaniu głos zabrał prezydent Zbigniew Burzyński.

- Dziękuję państwu radnym za przyjęcie budżetu. Wiadomo, że sesja budżetowa i głosowanie ma pewien swój "koloryt", ale od dnia następnego działamy wszyscy wspólnie dla dobra naszego miasta - dziękował prezydent.

Założenia budżetu na 2019 rok:

Przewiduje się, że minimalne wynagrodzenie brutto w 2019 roku wyniesie prawdopodobnie 2.220,00 zł, a stawka godzinowa 14,50 zł brutto. Są to propozycje przyjęte przez Radę Ministrów. Zgodnie z założeniami do projektu budżetu państwa na 2019 rok, PKB wzrośnie o 3,8%.

W aspekcie znaczącego wzrostu cen na rynku usług budowlanych budżet Miasta Kutno na 2019 rok będzie zaangażowany w realizację zadań, na które pozyskano dofinansowanie ze środków UE tj.:
• „Rewitalizacja najstarszej, historycznej części Kutna'',
• „Rewaloryzacja zespołu Pałacu Saskiego w Kutnie",
• „Poprawa stanu publicznego transportu zbiorowego Miasta Kutno poprzez zakup autobusów niskoemisyjnych oraz modernizację infrastruktury transportowej",
• „Zielona Oś Miasta - rozwój gospodarki turystycznej Kutna poprzez zagospodarowanie doliny rzeki Ochni",
• „Adaptacja budynku przy ul. Majdany 1 w Kutnie na mieszkania wspomagane",
• „Poprawa stanu infrastruktury kultury poprzez przebudowę i rozbudowę Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kutnie".

Budżet Miasta w 2019 roku będzie wspierał uczestnictwo mieszkańców w budowaniu otoczenia społeczno-gospodarczego poprzez realizację wybranych w głosowaniu zadań realizowanych w ramach „Budżetu Obywatelskiego", na który przewiduje się przeznaczyć kwotę około 1.000.000,00 zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE