Reklama

Reklama

Budżet na przyszły rok przyjęty

Opublikowano: czw, 15 gru 2016 18:17
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Radni miejscy byli jednogłośni i 19 głosami „za” przyjęli dziś budżet na przyszły rok. Wyniesie on 190 mln zł. To o 30 mln zł więcej niż budżet w bieżącym roku.- Już teraz wiemy, że budżet będzie większy ze względu na środki unijne, które udało się nam pozyskać. Prawdopodobnie w lutym budżet wyniesie 205 mln zł. To rekordowa kwota, dochody rosną. Gołym okiem widać rozwój miasta – mówił prezydent Zbigniew Burzyński.

Reklama

Miasto na inwestycje przeznaczy ok. 19 mln zł. Wśród najważniejszych z nich znajdzie się rewitalizacja stawu w parku Traugutta, przygotowanie filii skierniewickiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, a także liczne remonty dróg.

Jak co roku, poszczególne komisje składały swoje wnioski dotyczące budżetu. Komisja budżetowa pozytywnie zaopiniowała część z nich. Wśród nich znalazło się m.in. wykonanie windy dla osób niepełnosprawnych, platformy dla wózków inwalidzkich lub zakupu schodołazu w budynku UM. Opracowana zostanie koncepcja nowej drogi, która połączy Józefów z ul. Troczewskiego łącznie z przeprawą przez Ochnię. W wieloletnich programach inwestycyjnych zaplanowano modernizację i rozbudowę monitoringu miejskiego. Przy przepuście pod torami kolejowymi łączącym ulice Warszawskie Przemieście i Józefów powstanie inteligentna sygnalizacja świetlna.

Dzięki temu, że w tym roku w Kutnie utworzono wiele miejsc pracy, znacznie wzrosną dochody miasta z tytułu podatku od osób fizycznych. Jak mówił prezydent, wzrost będzie rekordowo duży i wyniesie 3,4 mln zł.

- To dane, które przekazuje nam Ministerstwo Finansów. Z reguły dochody z tytułu podatku PiT nie przekraczały 1,5 mln zł – podkreślał prezydent.

Komisje i radni byli jednomyślni i zaakceptowali budżet na przyszły rok.

- Wszyscy musimy sobie pogratulować i życzyć, by zaplanowane inwestycje udało się bez przeszkód zrealizować – mówił na zakończenie Zbigniew Burzyński.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)