Reklama

Reklama

Budżet obywatelski województwa – nie będzie żadnego projektu z Kutna

Opublikowano: 1 grudnia 2017 08:00
Autor:

Budżet obywatelski województwa – nie będzie żadnego projektu z Kutna - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zakończyło się głosowanie w ramach budżetu obywatelskiego województwa łódzkiego. W jego ramach zostanie zrealizowanych 23 projekty o łącznej wartości ok. 5 mln. zł. Do przedsięwzięcia zgłoszonych było kilka inicjatyw z powiatu kutnowskiego. Okazało się, że nie przeszedł żaden z nich. Nie oznacza to jednak, że mieszkańcy naszego powiatu nic nie zyskają na pierwszej edycji budżetu obywatelskiego województwa łódzkiego.

Reklama

Budżet podzielony był na subregiony. Powiat kutnowski znalazł się w subregionie północnym, obok powiatu łęczyckiego, łowickiego i zgierskiego. W głosowaniu trwającym do 22 października wybrano sześć projektów:

 • Siłownia dla zdrowia w Łowiczu
 • Integracyjny plac zabaw „Kraina Radości” w Sokolnikach Lesie
 • Podtrzymywanie świadomości kulturowej mieszkańców poprzez przybliżenie sylwetki zespołu oraz twórców ludowych kultywujących folklor łowicki
 • Publikacja „Łowicki folklor muzyczny” - spuścizna życia Mariana Moskwy
 • Kultura łączy pokolenia – łódzkie bez barier
 • Subregionalne centrum zdrowego seniora

Właśnie ostatni z punktów jest tym, w którym bezpośrednio mogą wziąć udział mieszkańcy naszego powiatu. Celem projektu jest profilaktyka prozdrowotna wśród osób starszych, dotycząca szczególnie schorzeń układu kostno-stawowego, układu mięśniowego, krwionośnego oraz chorób otępiennych. Zadaniem Centrum będzie aktywizacja i integracja seniorów. W ramach Centrum Zdrowego Seniora uruchomione zostaną bezpłatne zajęcia: gimnastyka rehabilitacyjna z uwzględnieniem bólów kręgosłupa i innych problemów układu kostno-stawowego, gimnastyka dla osób z problemami kardiologicznymi, nordic walking. W ramach zajęć organizowane będą zajęcia na pływalni. Ponadto organizowane będą warsztaty rękodzielnicze będące profilaktyką zaburzeń otępiennych oraz uruchomiony zostanie telefon życzliwości dla osób starszych. Lekarze pozytywnie oceniają powstanie Centrum. Twierdzą, że jego działanie pozwoliłoby na kontynuowanie rehabilitacji po różnego rodzaju zabiegach czy operacjach. Koszt realizacji – 149 770 zł.

Pierwszy z nich, wartości 32 tys. zł., dotyczył zorganizowania w Kutnie Sejmiku Towarzystw Regionalnych Województwa Łódzkiego. Wydarzenie miałoby odbyć się pod hasłem "Kształtowanie poczucie tożsamości regionalnej w społeczności lokalnej". Zadanie dotyczy zorganizowania w Kutnie dwudniowego sejmiku regionalistów województwa łódzkiego.

Kolejny projekt dotyczył gminy Bedlno. Była to budowa chodnika wraz z przejściem dla pieszych w Bedlnie przy drodze wojewódzkiej 583. Jego wartość to ponad 106 tys. zł. Projekt obejmował budowę chodnika z kostki brukowej na podbudowie z kruszywa stabilizowanego mechanicznie z wykonaniem koryta w gruncie, 1,5 m szerokości zlokalizowanego poza rowem, po lewej stronie drogi o długości ok 36,50 m, oraz budowie chodnika po stronie prawej o długości ok 36,50 m, jadąc od skrzyżowania z drogą krajową nr 92, wraz z kładką nad rowem oraz przejścia łączącego oba chodniki.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)
 • 4 lata temu | ocena +0 / -0

  użytkownik pobocza w Bedlnie

  Brak mobilizacji ze strony Wójta Gminy Bedlno i urzędników : stoi za tym zły odbiór ich działań wobec społeczeństwa, kłamstwa , matactwa związane z procedowaniem ważnych dla mieszkańców działań inwestycyjnych (farmy wiatrowe), wykorzystywanie zależności personalnych, nikt im nie uwierzył ,że w głosowaniu na projekt nie ma żadnego podtekstu a tylko dobro wspólne.