Reklama

Reklama

Budżet powiatu na przyszły rok uchwalony

Opublikowano: śr, 21 gru 2016 17:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Głównym celem zwołania dzisiejszej sesji Rady Powiatu było uchwalenie budżetu powiatu na nadchodzący rok. Radnym niemal jednogłośnie udało się przegłosować przygotowany projekt.Ogólne dochody w przyszłorocznym budżecie zaplanowano na kwotę ponad 105 milionów złotych. Subwencja, czyli nieodpłatna i bezzwrotna pomoc finansowa udzielona innym podmiotom, będzie wynosiła ponad 47 milionów złotych (w tym 35 mln na część oświatową). Pojawią się także pieniądze pochodzące z dotacji w kwocie 16,5 mln zł.

Reklama

Jeśli chodzi o wydatki, to powiat zamierza przeznaczyć na nie prawie 109 mln, w tym 102 mln zł na wydatki bieżące, a ponad 7 mln zł na wydatki majątkowe.

Najwięcej, bo aż 35 mln zł, starostwo chce przekazać na oświatę i wychowanie. W kwocie tej uwzględniono m.in. budowę boiska wielofunkcyjnego przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Kutnie.

Sporą część wydatków przydzielono także na rzecz transportu i łączności (ponad 6 mln zł, w tym budowę drogi powiatowej Sójki-Przyzórz, Żychlin-Grzybów-Zalesie oraz Łanięta-Imielno-Ostrowy-Dąbrowice-Mariopol), administracji publicznej (ponad 9 mln zł), pomoc społeczną (ponad 17 mln zł), edukcyjnej opieki wychowawczej (ponad 9,5 mnl zł, w tym termomodernizację MOS w Żychlinie) oraz rodziny (prawie 10 mln zł, w tym budowę Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej przy ulicy Oporowskiej w Kutnie).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)