Reklama

Burzliwa interwencja ratowników medycznych i policji. Sąd wydał wyrok

Opublikowano:
Autor:

Burzliwa interwencja ratowników medycznych i policji. Sąd wydał wyrok - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Winna – tak brzmiał wyrok Sądu Rejonowego w Kutnie w sprawie Anny Frątczak. Proces był pokłosiem wezwania przez nią pogotowia do chorej matki. Interwencja ratowników medycznych zakończyła się wezwaniem policji zarówno przez kobietę, jak i pracowników Falcku. Zdaniem kutnowskiego sądu, kobieta wezwała mundurowych bez wyraźniej podstawy. Anna Frątczak zapowiedziała apelację.

Jak relacjonuje kobieta, przebieg wizyty ratowników był daleki od normy. Jeden z nich miał szarpać i obrażać panią Annę. Chora matka kobiety złożyła oświadczenie, że nie życzy sobie pomocy medycznej. Ratownicy opuścili więc mieszkanie, po czym zadzwonili po policję z uwagi na agresywne zachowanie pani Anny. Kobieta także wezwała mundurowych, ponieważ obawiała się o swoje bezpieczeństwo.

Policjanci przybyli na miejsce stwierdzili, że wezwanie ich przez panią Annę było bezzasadne. Zaproponowali jej mandat, którego kobieta nie przyjęła. Sprawa z urzędu trafiła więc do sądu. Ten orzekł, że kobieta faktycznie wezwała mundurowych bez wyraźnego powodu. Odstąpił jednak od wymierzenia kary.

Więcej na ten temat przeczytasz w czwartkowym wydaniu Gazety Lokalnej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE