Reklama

Burzyński odpowiada Małyszkowi. Jest specjalne stanowisko prezydenta

Opublikowano:
Autor:

Burzyński odpowiada Małyszkowi. Jest specjalne stanowisko prezydenta - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wczoraj W TYM MIEJSCU informowaliśmy o konferencji prasowej kandydata Kukiz'15 na prezydenta Kutna. W swoim wystąpieniu Rafał Małyszek dużo miejsca poświęcił krytyce obecnego włodarza naszego miasta. Dziś Zbigniew Burzyński odnosi się do jego zarzutów w specjalnym stanowisku. Poniżej pełna treść pisma.

Stanowisko Prezydenta Miasta Kutna

W odpowiedzi na zarzuty kandydata na Prezydenta Kutna Rafała Małyszka pragnę oświadczyć, że w piśmie z dnia 19 grudnia 2013 roku (a nie 14 grudnia 2013 jak podaje kandydat) Miasto Kutno pozytywnie zaopiniowało dokumentację dotyczącą "Modernizacji linii kolejowej E20 na odcinku Warszawa-Poznań - pozostałe roboty , odcinek Sochaczew - Swarzędz - prace przygotowawcze". W tym samym piśmie zostały również przekazane uwagi ze strony Miasta Kutna - postulowano o poszerzenie zakresu prac o przebudowę wiaduktu kolejowego nad ulicą Warszawskie Przedmieście-Józefów umożliwiającą ruch dwukierunkowy pod wiaduktem pojazdów o normatywnej wysokości.

Potrzebę taką władze miasta w 2014 roku wielokrotnie przytaczały w korespondencji z przedstawicielami PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., dotyczącej przebudowy linii kolejowej E20.

W bieżących uzgodnieniach dotyczących przebiegu prac budowlanych nie było informacji o planowanym na okres 2 lat wyłączeniu przejścia podziemnego pod torami PKP.

Taką informację powziąłem w dniu 26 czerwca 2017 roku na spotkaniu z przedstawicielami firmy Strabag dotyczącym rozpoczęcia prac i całkowitego zamknięcia przejścia podziemnego od 3 lipca 2017 r. na okres 2 lat. W związku z powyższym w tym samym dniu wystąpiłem z pismem do PKP PLK o przeanalizowanie cyklu inwestycyjnego i zaproponowanie takich rozwiązań, które ograniczą do minimum problemy komunikacyjne mieszkańców południowej i północnej części miasta. Pismo pozostało bez odpowiedzi.

Ponadto podtrzymuję stanowisko, że miasto Kutno realizuje politykę mieszankową w ramach programu Mieszkanie+. Budownictwo społeczne, ze wsparciem finansowym Banku Gospodarstwa Krajowego jest od lat jest filarem samorządowej polityki mieszkaniowej w Kutnie, realizowane przez Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Przypomnę, że do tej pory wybudowano przez TBS sp. z o.o. 574 mieszkania, w tym w ostatnim roku, już podczas działania programu M+, 48 mieszkań przy ulicy Matejki.

Chciałbym poinformować pana Małyszka, że program Mieszkanie+ jest częścią kompleksowego Narodowego Programu Mieszkaniowego, będącego elementem Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju. M+ składa się z 3 elementów: rządowego wsparcia dla społecznego budownictwa czynszowego, budowy mieszkań na wynajem z opcją dojścia do własności oraz wsparcia oszczędzania w ramach indywidualnych kont mieszkaniowych.

Myślę, że zdobycie elementarnej wiedzy na temat programu pozwoli na prowadzenie dyskusji na właściwym poziomie merytorycznym, bez zbędnych elementów propagandowych. Dodam tu, że TBS sp. z o.o. w Kutnie, spółka w której 100% udziałów należy do miasta, działa na zasadach określonych w ustawie o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego, regulujących system społecznego budownictwa czynszowego.

Jak przytoczyłem wyżej społeczne budownictwo czynszowe jest składową M+. Twierdzenie zatem, że miasto Kutno nie uczestniczy w programie M+ jest przejawem albo niewiedzy albo złej woli.

Chciałbym również poinformować, że w celu zaspokajania potrzeb mieszkaniowych Kutnian, w ramach Mieszkania+, poprzez naszą spółkę TBS, zamierzamy w następnej kadencji wybudować 200 mieszkań przy ulicy Bema, w tzw. Starym Folwarku. Wybór wariantu będziemy dokonywać po analizie finansowej i merytorycznej tak, aby byłoby to najlepsze dla przyszłych mieszkańców.

Prezydent Miasta
Zbigniew Burzyński

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE