Reklama

Były policjant poczeka na wyrok do stycznia

Opublikowano:
Autor:

Były policjant poczeka na wyrok do stycznia - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dziś w Sądzie Rejonowym w Kutnie miał odbyć się proces Łukasza Kucharskiego, byłego policjanta KPP Kutno. Mężczyzna został oskarżony o grożenie świadkom, którzy mieli składać niekorzystne dla niego zeznania. Z uwagi na to, że w kutnowskim sądzie nie stawił się dziś prokurator, Wojciech Zimoń, proces nie mógł się odbyć.Jednocześnie Sąd poinformował, że pismo o terminie dzisiejszej rozprawy zostało wysłane do Prokuratury Okręgowej w Łodzi, jednak nikt nie powiadomił o tym prokuratora Zimonia. Proces został więc odroczony, odbędzie się w pierwszej połowie stycznia. Jednocześnie Sąd uchylił środek zapobiegawczy zastosowany wobec byłego policjanta.

Przypomnijmy, że Łukasz Kucharski odpowiadał za nieumyślne spowodowanie śmierci i niedopełnienie obowiązków. Wszystko to pokłosie tragicznego finału przesłuchania Marcina S. który zmarł w wyniku ran postrzałowych głowy. Strzały padły z broni byłego kutnowskiego policjanta. Kiedy prokuratura wszczęła śledztwo w tej sprawie, Łukasz Kucharski miał w obecności swojego przełożonego grozić świadkom.

Jak mówił na październikowej konferencji prasowej, według niego ten zarzut jest bezpodstawny. Zaznaczał, że chodzi o rozmowę z naczelnikiem, w której miał powiedzieć, że "da plumbe w zęby każdemu, kto spróbuje go oczernić". Jak mówił, nie wypowiadał tych słów z powagą, a z uśmiechem i z żartem. Naczelnik jednak miał zgłosić ten fakt do komendanta, a ten dalej, do prokuratury. Niestety, jak się dzisiaj okazało, na finał tej sprawy poczekamy do początku przyszłego roku.

Jednocześnie Sąd uchylił dziś środek zapobiegawczy zastosowany wobec Łukasza Kucharskiego w postaci zawieszania w czynnościach służbowych. Wszystko dlatego, że mężczyzna został zwolniony ze służby w KPP Kutno.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE