Reklama

Chcą odwołania Jacka Sikory. Prezydent odpowiada

Opublikowano:
Autor:

Chcą odwołania Jacka Sikory. Prezydent odpowiada - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W ubiegłym tygodniu do rąk prezydenta Burzyńskiego trafił wniosek o natychmiastowe odwołanie prezesa MZK, Jacka Sikory, złożony przez członków stowarzyszenia Kutno Plus. Powód? Zdaniem członków stowarzyszenia szef miejskiej spółki nie spełnia wszystkich kryteriów potrzebnych do piastowania tej funkcji. Prezydent odpowiada.

Przypomnijmy, że członkowie stowarzyszenia jako powód odwołania prezesa Jacka Sikory podają brak posiadania odpowiedniego wykształcenia przez obecnego prezesa.

- Pan Jacek Sikora ma wykształcenie średnie – jest z wykształcenia technikiem mechanikiem o specjalności naprawa i eksploatacja pojazdów samochodowych, nie posiada dyplomu złożenia z wynikiem pozytywnym egzaminu dla kandydatów na członków rad nadzorczych Skarbu Państwa, a więc nie spełnia wymogów, jakie musi spełniać kandydat na członka organu zarządzającego - czytamy we wniosku do prezydenta o odwołanie Sikory.

W rozmowie z naszym reporterem prezes MZK, Jacek Sikora, twierdzi jednak, że spełnia wszystkie wymogi na członka organu zarządzającego, ale nie zapoznał się jeszcze szczegółowo ze sprawą.

Wniosek został skierowany do prezydenta 6 marca br.

- W związku z tym, że Prezydent Miasta Kutno, działa na rzecz Gminy Miasto Kutno i działa jako jedyny wspólnik Miejskiego Zakładu Komunikacji Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Kutnie i przysługują mu z tego tytułu uprawnienia Zgromadzenia Wspólników stosownie do art.156 Kodeksu Spółek Handlowych (Dz.U. z 2016 r .poz.1578, 1579 i 2255), a umowa spółki określa możliwości wpływu na Radę Nadzorczą ( powoływanie i odwoływanie członków Rady Nadzorczej , zmiana umowy spółki), która z kolei powołuje jednoosobowy Zarząd w postaci Prezesa Spółki MZK sp. z.o o w Kutnie , kierujemy powyższy wniosek do Pana - czytamy we wniosku.

O komentarz w tej sprawie zapytaliśmy również prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego, który twierdzi, że... nie jest organem właściwym do rozpatrzenia przedmiotowego wniosku.

- Zgodnie z art. 10a ust. 6 ustawy z dnia 20 grudnia 1996 r. o gospodarce komunalnej, członków zarządu spółek z udziałem jednostek samorządu terytorialnego powołuje i odwołuje rada nadzorcza - czytamy w odpowiedzi Biura Prasowego UM Kutno.

W związku z powyższym, wniosek złożony przez Stowarzyszenie Kutno Plus, przekazany został na podstawie art. 243 Kodeksu postępowania administracyjnego Przewodniczącemu Rady Nadzorczej Spółki, celem rozpatrzenia.

Przewodniczącym Rady Nadzorczej jest Ryszard Kowalczyk i to właśnie on ma zadecydować co dalej w sprawie stanowiska Jacka Sikory.

- Przedmiotowa sprawa będzie rozpoznana na najbliższym posiedzeniu Rady Nadzorczej MZK sp. z o.o. w Kutnie. Po posiedzeniu RN zostanie przedstawione pisemne stanowisko do Stowarzyszenia Kutno Plus - poinformował przewodniczący.

O decyzji poinformujemy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE