Reklama

Chcą zagospodarować dolinę Ochni

Opublikowano:
Autor:

Chcą zagospodarować dolinę Ochni - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Miasto Kutno we współpracy Związkiem Gmin Regionu Kutnowskiego oraz Gminą Kutno przygotowały projekt "Dolina Ochni - zielona oś Kutna i regionu". Projekt będzie ubiegał się o dofinansowanie w ramach nowej perspektywy finansowej UE na lata 2014 - 2020. Realizacja tego przedsięwzięcia będzie możliwa po uzyskaniu środków z UE.Celem projektu jest podniesienie potencjału przyrodniczo-krajobrazowego regionu kutnowskiego poprzez zagospodarowanie doliny rzeki Ochni. W chwili obecnej przepływająca przez Kutno, największa rzeka regionu kutnowskiego stanowi nieuporządkowany i niezagospodarowany pod względem funkcjonalnym ciek wodny.

Rzeka wchodzi w skład Obszaru Chronionego Krajobrazu Ochni – Glogowianki, którego zadaniem jest ochrona walorów przyrodniczych rzek Ochni i Glogowianki oraz utworzenie korytarza ekologicznego łączącego dolinę Bzury z terenami Pojezierza Gąbińsko-Gostynińskiego.

Obszar wymaga pilnej rewaloryzacji i rewitalizacji. Brakuje infrastruktury rekreacyjnej i turystycznej. Intensywne opady deszczu powodują powstawanie stanów zagrożenia powodziowego. Brakuje więc naturalnych rozwiązań o charakterze retencyjnym.

W ramach realizacji projektu zakłada się szereg działań inwestycyjnych o charakterze rewitalizacyjnym i rewaloryzacyjnym. Dotyczą one zagospodarowania terenów zielonych oraz wyposażenia terenu w infrastrukturę niezbędną do realizacji funkcji związanych z ochroną przyrody, rekreacyjnych, turystycznych i retencyjnych.

Najważniejsze z nich to: regulacja koryta rzeki wraz z budową naturalnego zbiornika wodnego o charakterze retencyjnym wyposażonego w infrastrukturę wypoczynkowo- rekreacyjną, budowa boisk i skwerów turystyczno-rekreacyjnych, w tym rosarium, budowa ścieżki rowerowej przebiegającej przez miejski odcinek rzeki łączącej miasto z terenami przemysłowymi m.in. położonymi w obszarze Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Podstrefa Kutno. Infrastruktura stanowiąca przedmiot projektu zostanie pozbawiona barier architektonicznych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE