Reklama

Reklama

Chcą zaszczepić maksymalną liczbę mieszkańców. Ile punktów powstanie w powiecie kutnowskim?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: archiwum KCI

Chcą zaszczepić maksymalną liczbę mieszkańców. Ile punktów powstanie w powiecie kutnowskim?  - Zdjęcie główne

. | foto archiwum KCI

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia We wtorek dyrektorzy oddziałów NFZ zaprezentują przedstawicielom każdego powiatu w Polsce liczbę punktów szczepień, która powinna być zapewniona, by zaszczepić jak największą liczbę mieszkańców.

Reklama

 W niedzielę, w rozmowie z PAP, rzecznik prasowy ministerstwa zdrowia, Wojciech Andrusiewicz poinformował, że w centrali NFZ odbywa się spotkanie w tej sprawie.

- Dotyczy ono analizy potencjału szczepiennego w poszczególnych powiatach w Polsce. Tworzona jest obecnie tzw. mapa potrzeb szczepiennych. Na populację nakładane są punkty, które teraz funkcjonują oraz te, które powinny powstać w każdym powiecie, by zaszczepić daną społeczność przy założonych wielkościach dostaw szczepionek do Polski. Niektóre powiaty już dziś zgłaszają nadmiarowe liczby punktów, a inne nie zgłosiły żadnego - wyjaśnił.

Dyrektorzy oddziałów wojewódzkich NFZ we wtorek odbędą zdalne spotkanie z przedstawicielami powiatów ze swojego terenu, podczas którego zaprezentują analizę.

- Przedstawią, ile w danym powiecie jest potencjalnie osób do zaszczepienia, ile punktów aktualnie działa oraz pokażą, jak to powinno wyglądać przy uruchomieniu punktów masowych szczepień - powiedział rzecznik.

Obecnie w całym kraju funkcjonuje ponad 6,5 tys. punktów szczepień. W drugim kwartale uruchamiane mają być dodatkowe punkty szczepień. Zaszczepić się będzie można m.in. w każdym szpitalu w powiecie, aptece, zakładzie pracy czy wybranych punktach drive-thru.

Do tej pory w Polsce wykonano już 7 635 264 szczepień przeciw COVID-19.Szczepienia w Polsce rozpoczęto 27 grudnia ub.r. Na razie są one wykonywane trzema dopuszczonymi do obrotu unijnego preparatami firm Pfizer, Moderna i AstraZeneca. W przyszłym tygodniu do naszego kraju ma trafić pierwsza dostawa jednodawkowej szczepionki Jonhson & Jonhson

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy