Reklama

Chcą zlikwidować bibliotekę przy Jagiełły

Opublikowano:
Autor:

Chcą zlikwidować bibliotekę przy Jagiełły - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Radni miejscy zajmą się dzisiaj podczas sesji m.in. projektem uchwały w sprawie likwidacji Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stefana Żeromskiego, która znajduje się przy Jagiełły 6.Jak możemy przeczytać w uzasadnieniu uchwały, filia nie może funkcjonować w obecnym lokalu na poziomie, który powinna spełniać współczesna placówka biblioteczna.

Wszystko przez zły stan techniczny budynku, który pochodzi z lat 50. ubiegłego stulecia. Obiekt jest nieocieplany, nie posiada instalacji centralnego ogrzewania, z kolei instalacje wodociągowa i elektryczna są zużyte.

Natomiast przeciekający strop i dach powodują zawilgocenie w pomieszczeniach. Ogrzewanie elektryczne nie zapewnia odpowiedniej temperatury do przechowywania zbiorów bibliotecznych i prowadzenia działalności. Zimą temperatura spada poniżej 15 st. Celsjusza.

Biblioteka przy Jagiełły swoim zasięgiem obejmuje głównie czytelników z osiedla Grunwald-Wschód w Kutnie. W przypadku jej likwidacji czytelnicy będą mogli korzystać z najbliżej położonych Filii nr 5 przy ul. Wilczej oraz Filii nr 3 przy ul. Łąkoszyńskiej.

Jeśli radni będą za przyjęciem uchwały w tej sprawie, filia przestanie działać od marca 2014 r.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE