Reklama

Reklama

Chcą zmian w prawie oświatowym. "Musimy chronić nasze dzieci przez niepożądanymi treściami" [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Chcą zmian w prawie oświatowym. "Musimy chronić nasze dzieci przez niepożądanymi treściami" [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
8
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
Wydarzenia Ruszyła zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy „Chrońmy dzieci, wspierajmy rodziców”. Ma ona zwiększyć możliwość kontroli rodziców nad treściami przekazywanymi najmłodszym w szkołach. W gmachu Starostwa Powiatowego w Kutnie odbyła się konferencja prasowa na ten temat.

Reklama

W konferencji udział wzięli: poseł PiS Marek Matuszewski, starosta Daniel Kowalik, wicestarosta Magdalena Krupińska-Kotulska oraz wójt gminy Strzelce Tomasz Grabowski. Jak wspominaliśmy wyżej, Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Chrońmy dzieci, wspierajmy rodziców” wyszedł z inicjatywą, aby w ustawie prawa oświatowego wprowadzić zmiany, które miałyby chronić dzieci w szkołach. 

- Głównie chodzi o to, że do szkół obecnie mogą wejść różne stowarzyszenia, różne grupy, które mogą propagować w placówkach niezbyt akceptowane, szczególnie przez rodziców, treści. Musimy chronić nasze dzieci przez niepożądanymi treściami - mówił poseł PiS Marek Matuszewski.

Podczas konferencji podkreślono również, że podpisy pod projektem ustawy mają być zbierane w każdej z gmin powiatu kutnowskiego.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że powstała taka inicjatywa społeczna. Cieszy mnie to, że będziemy mogli polepszyć spójność prowadzonej polityki prorodzinnej względem dzieci i wsparcia rodzin. Warto też przy okazji wspomnieć o sztandarowym projekcie, jakim jest przedszkole specjalne przy ulicy Przemysłowej. Wychodzimy cały czas naprzeciw rodzinom, dzieciom potrzebującym wsparcia - dodał starosta kutnowski Daniel Kowalik.

O innych podejmowanych działaniach wspierających rodziny z powiatu kutnowskiego mówiła wicestarosta, Magdalena Krupińska-Kotulska.

- Stawiamy na politykę prorodzinną i podejmujemy wiele działań wspierających rodziny. W czerwcu kończymy projekt „Niania+”, dzięki któremu umożliwiliśmy 35 młodym mamom powrót do pracy. Od czerwca rozpoczynamy nowe zadanie w ramach programu „opieki wytchnieniowej” dla 22 osób ze znaczną bądź sprzężoną niepełnosprawnością. Oba programy są realizowane po raz pierwszy przez Powiat Kutnowski - podkreślała.

Głos zabrał również wójt gminy Strzelce Tomasz Grabowski, który zapowiedział poparcie akcji zbierania podpisów. 

- Ja jako wójt gminy Strzelce i organ prowadzący dla szkoły podstawowej, przedszkola i żłobka, które otworzyliśmy we wrześniu zeszłego roku, na pewno włączymy się w tę akcję. Jest to bardzo szczytny cel i myślę, że uda się zebrać tyle podpisów, aby Sejm mógł zacząć procedować ustawę. Z mojej strony chciałbym zapewnić, że współpraca ze szkołą, radą rodziców, dyrektorami i nauczycielami w gminie Strzelce wygląda bardzo dobrze - mówił.

Na koniec zapowiedziano, że niebawem zostanie opublikowana lista miejsc na terenie powiatu kutnowskiego, gdzie będzie można podpisać się pod projektem ustawy. 

Info: Powiat Kutnowski

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy