Reklama

Reklama

"Chwała bohaterom!" - czyli obchody Święta Wojska Polskiego

Opublikowano: sob, 15 sie 2015 14:53
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Obchody 95. rocznicy Bitwy Warszawskiej oraz Święta Wojska Polskiego odbyły się dziś na terenie naszego miasta. Rozpoczęcie uroczystości miało miejsce pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskieg, gdzie prezydent Zbigniew Burzyński złożył kwiaty.Następnie o godzinie 10 odbyła się msza święta za ojczyznę w kościele pw. Świętego Wawrzyńca. Od godziny 11.30 rozpoczęła się oficjalna uroczystość. Miała ona miejsce przy kwaterach wojskowych w Miejscu Pamięci Narodowej na cmentarzu.

Reklama

Całemu zdarzeniu akompaniowała orkiestra, która wykonała hymn państwowy i inne pieśni wojskowe. Podniesiono flagę państwową na maszt, następnie prezydent Zbigniew Burzyński wygłosił oficjalną mowę. Podkreślał w niej zasługi żołnierzy, którzy zginęli w walkach o wolność kraju i wyrażał nadzieję, że dzisiejsi żołnierze Wojska Polskiego nigdy nie będą musieli przelewać swojej krwi za ojczyznę. Wspomniał też o sytuacji na Ukrainie, w celu ukazania problemu jakim jest wojna, a jak kruchym i niepewnym stanem jest pokój.

Po przemówieniu prezydenta miał miejsce apel pamięci, kiedy to wspominano dzielnych husarzy, kosynierów i wszystkie jednostki powstańcze, jakie kiedykolwiek brały udział w bitwach o wolność naszego kraju. Po krótkiej modlitwie, wszyscy zgromadzeni goście mogli złożyć kwiaty przy pomniku i zapalić znicze.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)